Didysis kanjonas ir Didysis barjerinis rifas varžosi su kitais 26-iais gamtos objektais dėl „7 gamtos stebuklų vardo“, antradienį pranešė konkurso organizatoriai.
Žmonės „7 gamtos stebuklus” gali rinkti svetainėje new7wonders.com, taip pat balsuoti telefonu. Pasak konkurso organizatoriaus šveicarų nuotykių ieškotojo Bernardo Weberio, tikimasi sulaukti per vieną milijoną balsų.
„Šia kampanija siekiama padėti žmonėms suvokti, jog gamtos paveldas glūdi ne vienoje šalyje, bet visame pasaulyje. Tam, kad mūsų vaikai išmokti jį saugoti, pirmiausia turime juos išmokyti tai vertinti“, - teigė B.Weberis.
Galutinius 28 „gamtos stebuklų“ finalistus iš 77-ių atrinko grupė ekspertų. Jie buvo atrinkti atsižvelgiant į geografinį pasiskirstymą, įvairovę ir reikšmę žmonių gyvenimui. Iš viso interneto vartotojai siūlė 261 kandidatus.
Organizatorių teigimu, ypač didelį susidomėjimą konkursu rodo didelės šalys. Aktyviausi balsuotojai iki šiol buvo iš Indonezijos, Bangladešo, Vietnamo, Lotynų Amerikos šalių.
2007 m. beveik 100 milijonų žmonių balsavo „7 naujųjų (žmogaus sukurtų) pasaulio stebuklų“ rinkimuose. Tuomet laimėtojais buvo pripažinti Romos Koliziejus, Didžioji kinų siena, Tadžmahalas Indijoje, Petros miestas Jordanijoje, Kristaus Atpirkėjo statula Rio de Žaneire, Maču Pikču Peru bei Čičen Icos piramidė Meksikoje.
Šiandien kviečiame pasigrožėti 14 konkurso finalistų ir pasidalinti mintimis, už ką savo balsą atiduotumėte Jūs. Kita dalis laukia jau rytoj!
1. Milfordo sąsiauris, Naujoji Zelandija
Milfordo sąsiauris yra vienas žinomiausių turistinių traukos centrų Naujoje Zelandijoje. Kiekvienas metais jį aplanko apie 500 000 žmonių. Ramiajame vandenyne tyvuliuojantis sąsiauris pasižymi uolingomis viršūnėmis, kriokliais ir neįžengiamomis miškų tankmėmis.
2. Juodasis miškas, Vokietija
Rytiniame Reino krašte įsikūręs Juodasis miškas lankytojams siūlo spygliuočiais aplipusias kalvas ir vaizdingas ganyklas prokirtėse.
3. Anchelio krioklys, Venesuela
Pietryčių Venesueloje ošiantis krioklys – aukščiausias pasaulyje. Jo aukštis siekia 979 m., iš kurių 807 m. sudaro nenutrūkstamas srautas.
4. Vezuvijus, Italija
Italijos Vezuvijaus ugnikalnis geriausiai žinomas dėl išsiveržimo I a., kuomet jo lava sunaikino garsųjį Pompėjų. Šiuo metu – tai vienintelis aktyvus ugnikalnis Europos žemyne.
5. Halong Bėjus, Vietnamas
Halong Bėjus žinomas dėl smegduobių ir daugybės negyvenamų salų. Jis taip pat pasižymi dviem ekosistemomis: tiek tropine, tiek jūrine ir septyniomis endeminėmis (tik tai vietai būdingomis – balsas.lt) augalijos rūšimis.
6. Negyvoji jūra, Izraelis
Negyvąją (arba mirties) jūrą juosianti kranto linija yra žemiausiai jūros lygio esantis sausos žemės lopinėlis. Aplinkosaugos organizacijos įspėja, jog Negyvosios jūros gali nebelikti jau po 50 metų, nes ji sparčiai senka.
7. El Yunque, Puerto Rikas
Puerto Riko 28 000 akrų El Yunque nacionalinis miškas yra vienintelis tropinis miškas JAV miškų sistemoje.
8. Didysis Kanjonas, JAV
Žinomiausias ir labiausiai lankomas JAV nacionalinis parkas yra pusantro kilometro gylio, 15 km pločio, o susiformavo – prieš 6 milijonus metų.
9. Purvo vulkanai, Azerbaidžanas
Apskaičiuota, kad 300 iš 700 pasaulio vulkanų glūdi Gobustano provincijoje, Azerbaidžane.
10. Puerto Princesa požeminė upė, Filipinai
Į UNESCO paveldo sąrašą irašyta upė 8 km. vinguriuoja po žeme, kol galiausiai įteka į Pietų Kinijos jūrą.
11. Didysis barjerinis rifas, Australija
Didysis barjerinis yra namai 400 rūšių koralams, 1500 žuvų rūšių ir 4000 moliuskų tipų. Į UNESCO paveldo sąrašą jis buvo įtrauktas dar 1981 m.
12. Amazonės džiunglės
1.7 milijonų akrų besidriekiančios džiunglės sudaro pusę planetos tropinių miškų. Amazonę dalijasi net devynios šalys: Bolivija, Brazilija, Kolumbija, Ekvadoras, Prancūzų Gviana, Gajana, Surinamas ir Venesuela.
13. Mozūrijos ežerynas, Lenkija
Daugiau nei iš 2000 ežerų susidedantis Mozūrijos ežerynas užima 53000 kv. km. teritoriją.
14.Stalo kalnas, Pietų Afrika
Plokščia 3 km. viršūne pagarsėjęs kalnas netoli Keiptauno leidžia nužvelgti ne tik šį miestą, bet ir vakaruose plytintį Atlanto vandenyną.