Valdantiesiems tęsiant konsultacijas su analitikais dėl galimų pakeitimų kitų metų biudžete, ekonomistas Jonas Čičinskas, trečiadienį susitikęs su Seimo Pirmininke Irena Degutiene, pasiūlė diferencijuoti šiuo metu 811 litų siekiančią minimalią algą. Anot jo, niekada anksčiau ar ilgesnį laiką nedirbusiems asmenims galėtų būti mokama nuo 600 iki 700 litų.
„Apskritai mažinti minimalią algą, žinoma, nepriimtina ir pakirstų darbo motyvaciją, bet ją galima būtų panaudoti kaip priemonę padidinti užimtumą“, – trečiadienį žurnalistams sakė J. Čičinskas.
Pasak jo, mažesnis minimalus atlygis galėtų siekti 600 ar 700 litų.
„Ir galėtų būti priemonė įtraukti tuos, kurie pirmą kartą stoja į darbo rinką, bei ilgalaikiams bedarbiams, kurie jau praranda kvalifikaciją ir kaip darbuotojai jau mažiau verti“, – aiškino J. Čičinskas.
Jo nuomone, mažesnę minimalią algą būtų galima mokėti ir aukščiausio nedarbo lygio regionuose.
„Taip mes galėtumėm padėti verslui plėsti gamybą pigiau ir kartu paveikti nedarbo lygį“, – kalbėjo J. Čičinskas.
Su I. Degutiene jau buvo susitikęs „DnB Nord“ banko vyriausiasis analitikas Rimantas Rudzkis, kuris pasiūlė „žaibiškai“ įvesti 4 dienų darbo savaitę ir taip sutaupyti 20 proc. darbo užmokesčio fondo, tačiau tokiai idėjai kol kas nepritaria Premjeras. Anot Andriaus Kubiliaus, būtų neteisinga visą taupymo naštą perkelti tik ant valstybės tarnautojų pečių.