Istorinių romanų gerbėjams ši vasarą praeis turiningai – leidykla “Tyto alba" pradėjo leisti australų rašytojos Colleen MacCullough ciklą apie Senovės Romą. Pirmoji knyga “Pirmasis Romoje" pasirodė šį vasarį Vilniaus knygų mugėje ir sulaukė entuziastingo skaitytojų pritarimo. “Pirmasis Romoje" – 890 puslapių veikalas. Neseniai pasirodžiusi antroji knyga “Žolynų vainikas" dar didesnė – 1000 puslapių, o tai – maždaug šešios “normalios" knygos.
2005 metais viešėdama Vilniaus knygų mugėje Collen McCullough pasakojo, kad tokios storos ciklo knygos – rimtas išbandymas kitų šalių leidėjams, vertėjams ir skaitytojams. Pasak autorės, pavyzdžiui, Vokietijos leidėjai kreipėsi į ją su prašymu trumpinti tekstą, atsisakyti kai kurių smulkių istorinių aprašymų. Autorė griežtai atsisakė, teigdama, kad Romos ciklas – “geriausia, ką esu sukūrusi". Tad ypač džiugu, kad lietuviai skaitytojai ima į rankas knygą, kurią leidėjai juokais vadina “šešios knygos vienoje".
“Žolynų vainikas", kaip ir kiti istoriniai C. McCullough romanai, išleisti su pačios autorės piešiniais. Rašytoja nuo penkerių metų pasireiškė kaip gabi piešėja ir poetė.
Rašydama savo istorinius romanus C. MacCullough atliko didžiulį parengiamąjį darbą, kurio apimtis sunku suvokti. Pavyzdžiui, pasigaminusi maketus ir karių figūrėles, ji skrupulingai rekonstravo mūšius, kariuomenių judėjimą, braižė žemėlapius ir stengdavosi apskaičiuoti tikslų manevrų laiką.
Visą ciklą romanų apie Senovės Romą sudaro septynios didžiulės apimties knygos. Be minėtų “Pirmasis Romoje" ir “Žolynų vainikas", garsiųjų “Erškėčių paukščių" autorė yra parašiusi ir “Fortūnos numylėtiniai", “Cezario moterys", “Cezaris", “Spalio žirgas", “Antonijus ir Kleopatra".