Tačiau nurodymo visiems liberalams palaikyti konservatorius tose apygardose, kur nėra LS kandidatų, nėra, BNS sakė E.Gentvilas.
„Sprendžiama kiekvienoje situacijoje konkrečiai, mes savo kandidatams esame pasakę, kad žiūrėtų, jeigu tinka, tai kalbėtų“, – teigė jis.
Pasak E.Gentvilo, kol kas liberalai su kitomis partijomis nesidera dėl galimybės burti valdančiąją koaliciją.
„Mes salėje (Seime) čia su kai kuriais apsitarėme, nebus susitikimo jokio, tiesiog einamuosius reikaliukus čia apsitarėme. Pavyzdžiui, dėl antro turo aš pasakiau Agnei Bilotaitei, kad, kaip klaipėdietis, palaikau ją, čia mano pozicija, jeigu jai reikia, tegu naudoja“, – aiškino politikas.
Pirmadienio vakarą Liberalų sąjūdis sudarė darbo grupę deryboms su galimais koalicijos partneriais ir sutarė dėl nuostatų, kurios, jų manymu, turėtų būti įtrauktos į naujosios Vyriausybės programą. Partijos derybinėse gairėse numatytas neapmokestinamojo pajamų dydžio didinimas, „Sodros“ ir pridėtinės vertės mokesčių mažinimas, nuostata neapmokestinti reinvestuojamo pelno. Derybose dėl koalicijos Liberalų sąjūdis taip pat kels klausimus dėl vaikų globos namų naikinimo, partnerystės įteisinimo, dvigubos pilietybės suteikimo kuo daugiau žmonių, balsavimo internetu.
Partijos derybų grupę sudarys partijos pirmininkas, Vilniaus meras Remigijus Šimašius, liberalų sąrašo daugiamandatėje rinkimų apygardoje lyderis E.Gentvilas ir Seimo narys Vitalijus Gailius. Į derybų grupę taip pat įtrauktas parlamentaras, partijos rinkimų programos koordinatorius Gintaras Steponavičius, kuris reikalui esant pavaduos vieną iš minėtų politikų.
Liberalų sąjūdis Seimo rinkimuose daugiamandatėje apygardoje gavo 9 proc. balsų ir taip iškovojo aštuonis parlamentarų mandatus. Dar 12 liberalų kandidatų varžysis antrajame ture vienmandatėse apygardose.
Antrasis Seimo rinkimų turas vyks spalio 23 dieną.