Neįprasta diena buvo Šimonių girios saugomoje teritorijoje – technika vieną po kito ant šono guldė medžius, eglės ir kiti medžiai virsta rąstais. Grupelė aktyvistų, neapsikentusių to, kas vyksta saugomoje teritorijoje, susirinkę į kirtavietę filmavo sunkiąją techniką, įvairiais būdais mėgino medžių kirtimą sustabdyti – pirmiausia priėjo prie miško mašinos, o matydami, kad į juos darbininkas nekreipia dėmesio, techniką ėmė stabdyti lipdami ant jos.
Iš Ignalinos atvažiavęs Ignas, net ir dainas parinko specialiai šiai akcijai: „Eik miškan, eik į mišką, eik miškan, tu eik į mišką. Kai niekas nemato ir niekas negirdi tu miškui gali atvert savo širdį.“
Aktyvistai įsitikinę, kad Valstybinė miškų tarnyba neva nelegaliai leido kirsti šią teritoriją. Protestuotojas sakė, kad jau iškirsta maždaug dešimt hektarų miško: „Va tokią vertę mato dabar mūsų politikai, miškininkai, taip vertinami mūsų miškai saugomose teritorijose.“
Medžius kertanti įmonė situacijos viešai nekomentuoja, o štai teritorijos savininkai – privati švedų kapitalo įmonė, paaiškinimą visuomenei dėl savo darbų žada pateikti vėliau. Tiesa, jeigu darbai nestos, aktyvistai ketina protestuoti aršiau.
Vilija Bezumavičiūtė, aktyvistė: „Jeigu matysiu reikalą, galėčiau ir grandinėmis rištis prie medžio, nes manau, kad tai labai svarbu mums. Ne tik Šimonių giria, man svarbus kiekvienas medis, nes tai yra mes. Mes esam susiję su visa gamta, su visa bioįvairove ir, kad mūsų ateities kartos išliktų. Mums yra tai tiesiog reikalinga.“
Protestuotojai akciją vadino taikia, tačiau jų veiksmų miško kirtėjai neapsikenčia ir kviečia policiją.
Violeta Ginaitienė, Utenos policijos atstovė: „Įmonė, turėdama visus reikalingus leidimus, vykdė miško kirtimo darbus. Darbuotojams dirbant, prisistatė 6-7 gamtosaugos aktyvistai, kurie pradėjo reikšti pretenzijas, moralizuoti dėl kertamo miško. Kadangi tai ne tik trukdė miško kirtėjų darbui, bet buvo ir pavojinga, darbuotojai iškvietė policijos pareigūnus.“
Atvykę pareigūnai gamtosaugos aktyvistams paaiškino, kad šie neturi teisės trukdyti vykdyti miško kirtimo darbus. Tai esą pavojinga pačių protestuotojų gyvybei, be to, jie pažeidžia darbų saugos ir sveikatos reikalavimus. Protestuotojams kol kas niekas negresia, tačiau patys jie sako, kad nebijotų ir baudų, jeigu reikėtų jas mokėti už tai, kad stabdo svetimo miško kirtimą.
Valstybinės miškų tarnybos duomenimis, įmonei „Silvestica Green Forest Lithuania“ Anykščių rajone yra išduota daugiau kaip dešimt leidimų kirsti mišką. Vien šalia šios vietos išduoti 2 leidimai kirsti mišką ir suderintas 1 pranešimas apie ketinimą čia guldyti medžius. Šioje vietoje esantis miškas yra IVa grupės ūkinis miškas. Miško saugotojams tarnyba irgi žeria patarimų – jeigu turi duomenų, kad miškas kertamas nelegaliai, žmonės gali kreiptis į Aplinkos apsaugos departamentą.
Daugiau apie tai – vaizdo įraše straipsnio pradžioje.