Daugiau nei 100 valstybių pasiekė susitarimą dėl sutarties, kuria bus uždraustas dabartinės konstrukcijos kasetinių bombų naudojimas, skelbia BBC.
Po 10 dienų turkusių pokalbių Airijos sostinėje Dubline diplomatai pasiekė susitarimą uždrausti šio tipo ginklų naudojimą. Šiam draudimui itin priešinasi pagrindinės kasetinių bombų gamintojos – JAV, Rusija bei Kinija.
Didžiosios Britanijos premjeras Gordonas Brownas pareiškė, kad susitarimas yra didelis žingsnis siekiant pasaulį padaryti saugesne vieta. Jau anksčiau G. Brownas buvo pareiškęs, kad jo šalis atsisakys naudoti kasetines bombas.
Susitarimą uždrausti kasetines bombas pasirašė 109 valstybių diplomatai.
Kasetinės bombos buvo naudojamos per konfliktus Kambodžoje, Kosove, Afganistane bei Libane. Ši bomba susideda iš vieno didelio konteinerio, kuris krisdamas ore atsiveria ir kuo platesnėje teritorijoje išmėto daug mažesnių sprogstamųjų užtaisų, kurių dažniausiai būna apie 200. Šie sprogstamieji užtaisai yra gėrimų skardinės dydžio, tačiau juose pridėta metalo skeveldrų, kurios gali sužeisti ir už 25 metrų stovinčius žmones. JAV, Indija, Pakistanas bei Izraelis teigia, kad kasetinės bombos yra labai naudingas ginklas mūšio lauke. Tačiau šio ginklo naudojimo priešininkai argumentuoja, kad dažnai nutinka, jog užtaisai nesprogsta iš karto, o vėliau nuo jų itin kenčia į namus sugrįžę civiliai gyventojai.
Tiesa, kaip teigiama, bus uždraustos tik dabar naudojamos kasetinės bombos, tačiau kiekviena valstybė galės vystyti naujos kartos kasetines bombas. Didžioji Britanija tikisi, kad jai pavyks įtikinti prie sutarties prisijungti ir JAV.