Nutukusių žmonių skaičius pasaulyje nuo 1980 metų beveik padvigubėjo. 2008-aisiais didelį antsvorį turėjo maždaug kas dešimtas vyras ir kas septinta moteris, rodo tyrimas.
Tuo tarpu 1980-aisiais tik 5 proc. vyrų ir 8 proc. moterų kūno masės indeksas (KMI) buvo didesnis nei 30.
„Mūsų rezultatai rodo, kad antsvoris ir nutukimas, aukštas kraujo spaudimas ir aukšti cholesterolio rodikliai jau yra ne tik pasiturinčių šalių problema“, – sakė Majidas Ezzati, kuris yra vienas tyrimo autorių. Studijos rezultatai skelbiami specializuotame žurnale „The Lancet“.
Anot duomenų, labiausiai nutukę yra Ramiojo vandenyno salų gyventojai. Jų vidutinis KMI yra virš 34. Tarp pramoninių valstybių pirmauja JAV, kur vyrų ir moterų KMI vidurkis yra maždaug 28.
Europoje storiausi yra čekai, kurių KMI taip pat yra 28. Antsvorį turinčiais laikomi žmonės, kurių KMI yra daugiau nei 25, o nutukusiais, kurių KMI viršija 30.
Šiek tiek sumažėjo gyventojų, kurių problema – aukštas kraujo spaudimas, nors absoliutus skaičius didėja dėl gyventojų augimo.
Labiausiai aukštas kraujo spaudimas kamuoja Baltijos šalių, Portugalijos, Suomijos ir Norvegijos, taip pat Rytų ir Vakarų Afrikos gyventojus. Tuo tarpu šios problemos neturi Šiaurės Amerikos, Australijos, Pietų Korėjos ir Kambodžos piliečiai.
Blogiausi cholesterolio rodikliai, be kita ko, yra Vokietijoje, Grenlandijoje, Islandijoje ir Andoroje, o geriausi Vakarų pasaulyje – Graikijoje.