• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Irako prezidento Saddamo Husseino (Sadamo Huseino) režimo nuvertimas ir naftos kainų kritimas turėtų pašalinti didžiausias rizikas pasaulio ekonomikai. Tai savaitgalį Vašingtone vykusiame susitikime pabrėžė susitikę Didžiojo septyneto (G7) valstybių centriniai bankininkai ir finansų ministrai.

REKLAMA
REKLAMA

G7, Tarptautinio valiutos fondo (TVF) ir Pasaulio banko atstovų susitikime taip pat buvo pasiektas principinis susitarimas, pagal kurį bankas ir fondas pradės skaičiuoti Irako ūkio atstatymo kaštus, rašo įtakingas britų finansų dienraštis "The Financial Times".

REKLAMA

G7 ministrų nuomone, antrąjį šių metų pusmetį, sustiprėjus vartotojų ir verslo pasitikėjimui, pasaulio ūkio atsigavimas turėtų paspartėti. "Augimas didžiojoje mūsų ūkių dalyje buvo vangus, tačiau nestabilumas rinkoje pamažu mažėja", - pažymima G7 išplatintame pareiškime.

"Nemažai neaiškumų jau buvo išspręsta ir mes, nors ir atsargiai, bet gana optimistiškai vertiname pasaulio ūkio atsigavimo perspektyvas", - pabrėžė Prancūzijos finansų ministras Francis Mer (Frensis Meras).

REKLAMA
REKLAMA

TVF ministrų komitetas patvirtino, kad fondo pateiktas radikalus naujosios nemokių vyriausybių bankroto procedūros planas nesulaukė reikalingos paramos, tačiau G7 atstovai suderino reformų paketą, ribosiantį fondo skolinimą krizės ištiktoms valstybėms.

Šiomis reformomis, kaip rašo "The Financial Times", siekiama užkirsti kelią didžiulių paskolų suteikimui, o tai, ministrų vertinimais, turėtų priversti tiek skolintojus, tiek investuotojus elgtis atsargiau.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Praėjusiame G7 susitikime nebuvo nepratarta nė žodžio apie JAV planuojamą mokesčių mažinimą ir sparčiai augančius didžiausio pasaulyje ūkio fiskalinį ir einamosios sąskaitos deficitus, kurie sukėlė didžiulį Europos atstovų nerimą vasario mėnesį vykusiame G7 susitikime. Praėjusio savaitgalio susitikime didžioji dalis euro zonos ministrų buvo linkę nekalbėti šiuo klausimu, suprasdami, kad jų pačių pastangos paspartinti pasaulio ūkio augimą nėra vaisingos.

REKLAMA

"Šį klausimą būtina vertinti labai atsargiai, - pripažįsta Vokietijos finansų ministras Hansas Eichelis (Hansas Aichelis). - Jie labai paprastai gali paklausti: o ką darote jūs, kad paskatintumėte pasaulio ūkio augimą?"

G7 sutiko, kad dabartinės žemos palūkanų normos turėtų padėti pasaulio ekonomikai atsigauti, tačiau, kaip pažymi analitikai, praėjusio savaitgalio susitikime nenuskambėjo jokių užuominų apie ruošiamą bazinių palūkanų kurioje nors iš G7 valstybių mažinimą.

REKLAMA

Europos centrinio banko pirmininkas Wimas Duisenbergas (Vimas Duisenbergas), vasario G67 susitikime užsiminęs apie rengiamą palūkanų mažinimą, praėjusį savaitgalį pareiškė, kad dabartinis palūkanų normų lygis yra visiškai tinkamas. Anot jo, vangų euro zonos augimą nulėmė vyriausybių nesugebėjimas įgyvendinti Lisabonoje suderėtas struktūrines reformas, taip pat laikinas verslo ir vartotojų pasitikėjimo silpnumas.

ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų