Sostinėje pasibaigęs 36-asis pasaulio rankų lenkimo čempionatas buvo sėkmingas lietuviams. Lietuvos sportininkai visose amžiaus ir svorio grupėse iškovojo septynis aukso, vieną sidabro bei tris bronzos medalius.

Šeštadienį antrą aukso medalį dešinės rankos lenkimu iškovojo geriausia Lietuvos sportininkė Eglė Vaitkutė (svorio kategorija +80 kg). Ji finale įveikė rusę Aliną Samotovą.

"Viskas pavyko taip, kaip planavau. Du startai - du medaliai. Man šios pirmenybės susiklostė labai gerai", - sakė lietuvė.

Du aukso medalius Lietuvai taip pat pelnė Santana Venckevičiūtė (svorio kategorija 70 kg ), po vieną -veteranai (40 ir daugiau metų) Aleksandras Pancerovas, Kęstutis Tarnauskas ir Vygintas Bubnys.

Lietuvos rankų lenkimo federacijos Vydo Mikelionio teigimu, pasaulio pirmenybės lietuviams buvo sėkmingos.

"Mums čempionatas susiklostė labai gerai, namie iškovojome daug medalių ir dar kartą parodėme, jog mūsų šalis šioje sporto šakoje yra tarp dešimties geriausių valstybių pasaulyje", - pabrėžė V.Mikelionis.

Tarptautinės rankų lenkimo federacijos prezidentas Assenas Hadžitodorovas pasidžiaugė, jog pirmenybės Lietuvoje praėjo sklandžiai. "Džiaugiuosi, kad rankų pasaulio lenkimo čempionatas vyko Lietuvoje. Sportininkai turėjo geras sąlygas varžytis, turnyras puikiai suorganizuotas, tad paliekame Lietuvą pilni gerų įspūdžių" - teigė tarptautinės rankų lenkimo federacijos prezidentas.

Komandinėje įskaitoje daugiausia apdovanojimų iškovojo Rusijos sportininkai (26 aukso, 34 sidabro, 33 bronzos medaliai). Antrą vietą užėmė Ukraina (11 aukso, 10 sidabro, 15 bronzos), o treti liko Kazachstano sportininkai (12 aukso, 12 sidabro, 8 bronzos medaliai). Lietuviai (7 aukso, 1 sidabro, 3 bronzos medaliai) komandinėje įskaitoje užėmė aštuntą vietą.

Trisdešimt šeštąjį kartą surengtose planetos pirmenybėse dalyvavo beveik tūkstantis sportininkų iš 46 valstybių, kurie įvairiose svorio kategorijose dešinės, kairės rankų lenkimais išsidalijo 131 medalių komplektą.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.