L.e. Karo laivų flotilės vado pareigas komandoras Giedrius Premeneckas pasakojo, kad Lietuvos karinių jūrų pajėgų viena iš užduočių būtent ir yra Baltijos jūros dugno valymas.
„Siekiama, kad jūra būtų saugi tiek navigacijos, tiek žvejybos prasme. Per praėjusią savaitę vykusias tarptautines pratybas kartu su kolegomis radome trijų laivų nuolaužų, mokomųjų ir karinių minų, inkarų. Rastos laivų nuolaužos anksčiau nebuvo pažymėtos“, - pasakojo G. Premeneckas.
Anot jo, tokių operacijų pagrindinis tikslas yra ne surasti, kuo daugiau povandeninių minų, bet išvalyti, kuo didesnę Baltijos jūros teritoriją.
„Rastos minos ir kiti objektai parodo, kad Baltijos jūros dugnas toli gražu dar nėra švarus ir kelia pavojų laivybai.
Tiksliai pasakyti, kad viena ar kita jūros teritorija yra tuščia nuo minų negalime. Nes nuolat vyksta dugno smėlio judėjimas, veikiamas povandeninių srovių, bangavimo.
Dažnai tose teritorijoje, kurios būna paskelbiamos išvalytomis, vėliau atsiranda naujų objektų. Bet kokiu atveju, galima drąsiai teigti, kad dar liko nemaža teritorijos dalis tiek ateinantiems, tiek kelioms dešimtims metų į priekį“, - teigė G. Premeneckas.
Anot jo, minų paieška – nuolatinė užduotis karinėms jūrų pajėgoms: „Kasmet keliama užduotis išvalyti tam tikrą jūros teritorijos plotą. Tiesiog specialių tarptautinių operacijų metų mes sulaukiame pagalbos iš NATO partnerių ar kitų valstybių.
Lietuvai papildomai tokia pagalba nieko nekainuoja. Šios šalys atvyksta su savo pajėgumais, įvairiais ištekliais, technika.
Tuo tarpu lietuvių turima technika taip pat yra pakankamai moderni. Iš aštuonių minų (rastų per 10 dienų tarptautines pratybas) net keturios buvo identifikuotos Lietuvos karinių jūrų pajėgų laivo „Kuršis“.“