Smarkiai krito trečią ketvirtį į prekybą paleistų asmeninių kompiuterių kiekis, nes vartotojai mieliau pinigus leidžia išmaniesiems telefonams ir planšetiniams kompiuteriams, o kiti laukia naujos „Windows“ versijos, skelbia „Washington Post“.
Taip pat viena tyrimų įmonė teigia, kad kinų kompiuterių gamintojas „Lenovo“ pagal pardavimų kiekį aplenkė „Hewlett Packard“ ir pirmą kartą tapo didžiausiu asmeninių kompiuterių pardavėju pasaulyje.
„Gartner“ duomenimis, į prekybą išsiųstų asmeninių kompiuterių sumažėjo 8,3 proc. iki 87,5 mln. vienetų. Tuo tarpu IDC teigia, kad nuosmukis lygus 8,6 proc. iki 87,8 milijonų. „IHS iSuppli“ prognozuoja, kad asmeninių kompiuterių produkcija patirs pirmą metinį nuosmukį per 11 metų.
Asmeninių kompiuterių gamintojai šių metų pradžioje tikėjosi, kad jiems pavyks padidinti pardavimus su lengvaisiais kompiuteriais, vadinamais „ultrabook'ais“, tačiau jų nepakako įveikti augančio išmaniųjų telefonų ir planšetinių kompiuterių populiarumo.
„Gartner" ir IDC sutiko, kad „Lenovo“ vienintelei iš keturių didžiausių asmeninių kompiuterių gamintojų, pigių kainų dėka, pavyko pasiekti augimą. Tačiau IDC nesutinka su „Gartner“ skaičiavimais, kad „Lenovo“ jau aplenkė „Hewlett-Packard“.
Asmeninių kompiuterių pramonė dabar viliasi, kad pardavimus paskatins nauja „Windows“ operacinė sistema. „Windows 8" taip suprogramuota, kad gali veikti su hibridiniais asmeniniais kompiuteriais, kurie turi ir liečiamąjį ekraną ir klaviatūrą su pele.
Tačiau „Windows 8" veikia ir su planšetiniais kompiuteriais, įskaitant tuos, kuriuos gamina „Microsoft“. Jei planšetės su „Windows 8" pasiteisins, jos gali dar labiau nusmukdyti asmeninių kompiuterių pramonę.
Pirmieji kompiuteriai su „Windows 8" turėtų prekyboje pasirodyti spalio 26 dieną.