Jurgita Čeponytė, LRT radijas, LRT.lt
Minint pasaulinę tolerancijos dieną, lygių galimybių institucijos atkreipia dėmesį, kad Lietuvoje yra labai diskriminuojami senjorai, tautinės mažumos, psichikos negalią turintys žmonės, buvę kaliniai bei netradicinės seksualinės orientacijos asmenys.
Siekiant skatinti toleranciją, šalies valdžia planuoja skirti apie 10 mln. litų antidiskriminacinėms programoms.
Eurobarometro apklausos duomenimis, beveik kas antras šalies gyventojas mano, kad Lietuvoje yra paplitusi diskriminacija dėl amžiaus. Pasak Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos, dėl tokios diskriminacijos sulaukiama daugiausiai skundų.
Apklausos rodo, kad Lietuvos gyventojai taip pat nelinkę toleruoti psichikos negalią turinčių asmenų.
Dėl religijos labiausiai diskriminuojami jaučiasi musulmonai bei Jahovos liudytojai, dėl tautybės – romai.
Europos Sąjungos inicijuotos apklausos duomenimis, du iš trijų Lietuvoje gyvenančių lesbiečių, gėjų, biseksualių ir transseksualių asmenų teigia patiriantys diskriminaciją arba priekabiavimą dėl savo lytinės orientacijos ar lytinės tapatybės.
Pasak politikų bei ekspertų, tam, kad netolerancijos problema būtų išspręsta, pirmiausia visuomenė turi būti šviečiama. Antidiskriminacinėms programoms finansuoti šalies valdžia planuoja skirti apie 10 mln. litų. Taip pat lėšų bus skiriama ir iš Europos Sąjungos fondų.