Lietuvoje, kaip ir daugelyje kitų Europos valstybių, spalio 4-ąją minima Pasaulinė gyvūnijos diena. Ją pažymėti kviečiama parodant tikrą atjautą gyvūnams, nemedžiojant ir nežvejojant, skelbia Aplinkos ministerija.
Pasaulinė gyvūnijos diena pirmą kartą buvo paskelbta 1931 m. per tarptautinę Florencijoje surengtą gyvūnams ginti skirtą konferenciją. Nors Lietuvoje ši diena pažymima palyginti neseniai – nuo 1994 metų, gyvūnų globos tradicijos mūsų šalyje, pasak Aplinkos ministerijos Biologinės įvairovės skyriaus vedėjo Selemono Paltanavičiaus, siekia gilią senovę. Pagarba gyvybei, atjauta jos kančioms esą buvo įprastas lietuvio bruožas.
Visuotinį judėjimą už gyvūnų teises ypač paskatinęs 1873 m. kunigaikščio Mykolo Oginskio pastangomis įsteigtas Gyvulių globotojų Lietuvos skyrius. Iki antrojo pasaulinio karo galiojęs Gyvūnų globos įstatymas padėjęs užkirsti kelią „nusikaltimams prieš gyvūniją“.
Dabar daugelio gyvūnų globą Lietuvoje užtikrina 1997 m. priimtas Gyvūnų globos, laikymo ir naudojimo įstatymas, įteisinęs nelaisvėn pakliuvusių ir globos bei gydymo reikalaujančių gyvūnų priežiūros principus.
Aplinkos apsaugos ministerija skelbia glaudžiai bendradarbiaujanti su 1990 m. atkurta Lietuvos gyvūnų globos draugija (LGGD), kuri šalyje turi 12 skyrių, ir remiantys jos veiklą. LGGD Laukinių gyvūnų reabilitacijos centras, kuriame yra visa reikiama įranga ir dirba kvalifikuoti veterinarijos gydytojai, kasmet išgydo, globoja ir grąžina į gamtą šimtus gyvūnų. Žmonės, radę sužeistą ar kitokios bėdos ištiktą laukinį gyvūną, turėtų kreiptis į šį centrą (tel. 8~37 363333), bet nesiimti savarankiškai gydyti.