Vietinės ligoninės gydytojai iki šiol gūžčioja pečiais ir negali pasakyti, kodėl kūdikis gimė su dviem papildomomis galūnėmis. Ypatingo vaiko susilaukusi mama Surekha Muli (22) tikėjo, kad tai prakeiksmas.
Šių metų sausį vakarų Indijoje gimusi mergytė iki šiol neturi vardo. Vos penkių mėnesių kūdikiui sunkios operacijos metu buvo pašalinta kojų pora.
Po trečiadienį įvykusios operacijos išskirtinės mažylės susilaukę tėvai džiaugiasi, kad dabar jų šeima pilnavertė.
„Aš jaučiausi taip prastai, kuomet žmonės ateidavo pasižiūrėti į mano kūdikį, tarsi ji būtų ateivė“, - pasakojo motina.
„Jie laidė komentarus ir sakydavo, kad aš to nusipelniau, lyg aš būčiau prakeikta. Aš buvau bejėgė, tačiau giliai viduje nepraradau vilties. Negaliu žodžiais išreikšti savo džiaugsmo ir negaliu užtektinai padėkoti daktarams, kurie išgelbėjo mano vaiką. Jaučiuosi palaiminta, kad mano kūdikis pagaliau normalus. Mūsų šeima pagaliau pilnavertė ir mūsų gyvenimas gali tęstis toliau“, - pasakojo S. Muli.
Nepasiturinčiai gyvenanti moteris yra kilusi iš mažo Indijos kaimo Gujarat. Dėl pinigų stygiaus S. Muli negalėjo pasidaryti ultragarso tyrimų, kurie būtų parodę kūdikio apsigimimą.
Bangladeše gimė kūdikis „senolio veidu“
Bangladeše gimė išskirtinis kūdikis, kuriam jau dabar klijuojama „Benjamino Buttono“ etiketė. Vos pasaulį išvydęs kūdikis pasižymi „senolio veidu“, praneša TMZ.
Rašoma, kad mažylis gimė su labai reta genetine liga, kuri vadinama „Progeria“. Todėl vienos dienos sulaukęs kūdikis atrodo tarsi susiraukšlėjęs senukas.
Tokių mažylių augimo procesas šiek tiek skiriasi nuo kitų kūdikių – jų senėjimo procesas kur kas ankstesnis. Deja, šiam sutrikimui nėra atrastas joks gydymas.
Specialistų teigimu, tokių ligonių pasitaiko vos vienas iš keturių milijonų naujagimių. Dažniausiai iš pradžių vaikas atrodo normalus, o pirmieji „senėjimo“ požymiai pasireiškia po 12-13 mėnesių.
Tokių vaikų gyvenimo trukmė – iki 13 metų, retas gyvena 20 ar daugiau metų.
Prietaringoje ir labai religingoje šalyje toks vaikas yra vadinamas „Dievo išrinktuoju“.