• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Daugelyje šalių ekonominis augimas praeitais metais buvo neigiamas, o vartotojai naudojo mažiau mėsos ir jos gaminių, todėl sumažėjo auginamų gyvulių skaičius ir sušeriamų pašarų kiekis.

REKLAMA
REKLAMA

2009 metais taip pat išplito H1N1 gripo virusas, sudavęs skaudų smūgį gyvulininkystei ir pašarų gamybos sektoriui didžiausiose gyvulininkystės produktų gamybos šalyse. H1N1 virusas, dar vadinamo „kiaulių gripu“, pirmiausiai pakenkė Meksikos gyvulininkystei. Išbalansuotas mėsos importas, turėjo neigiamos įtakos ir kitų šalių gyvulininkystės produktų gamintojams, praneša Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centras. Gyvulininkystės ir pašarų sektorius šiek tiek mažiau nukentėjo Azijoje, kur 2009 metų nuosmukis buvo ne toks ženklus kaip Šiaurės Amerikoje ir Europoje. Pastarąjį dešimtmetį Azijos ekonomika augo lėtesniais tempais ir tas augimas visiškai nesustojo, o gyvulinių baltymų poreikis Azijos šalyse ir toliau didėja, kas teikia vilčių Azijos pašarų gamintojams.

REKLAMA

Daugelis ekonomistų prognozuoja, kad pasaulinės ekonomikos būklė 2010 m. gerės. Recesija didžiojoje daugumoje valstybių jau baigėsi. Antrame 2010 metų pusmetyje daugelyje šalių tikimasi teigiamo BVP augimo. Prognozuojama, kad Europos ir Šiaurės Amerikos ekonomika pajudės iš sąstingio, o Azijoje bus sulaukta dar ryškesnio ekonominio pagyvėjimo. Tai teikia vilties, kad ateinančiais mėnesiais prognozės taps dar optimistiškesnėmis. Numatomas ir ilgalaikis gyvulinių baltymų poreikio didėjimas, o tuo pačiu ir pašarų poreikio didėjimas.

REKLAMA
REKLAMA

Jungtinių tautų Maisto ir žemės ūkio organizacijos (FAO) direktoriaus (Jacques Diouf) manymu, norint išmaitinti vis didėjančią žmonių populiaciją, žemės ūkis turi tapti dar produktyvesniu, nepaisant gręsiančių aplinkos pokyčių.

2009 m. spalio mėn., atidarydamas dviejų dienų konferencija „Kaip pamaitinti pasaulį 2050 metais“, J. Diouf teigė, kad per ateinančius 40 metų „dėl didėjančio gyventojų skaičiaus, pajamų augimo, urbanizacijos ir kitų veiksniu, maisto, pašarų ir pluošto poreikis padvigubės". FAO direktoriaus teigimu – žemės ūkis privalės tapti produktyvesnis, o produktyvumas priklausys ne nuo žemės ūkio naudmenų plotų didėjimo, o nuo gamybos intensyvėjimo ir derlių didinimo.

Prognozuojama, kad iki 2050 metų populiacija nuo 6,7 milijardo išaugs iki 9,1 milijardo, o žemės ūkio produktų poreikis padidės 70 proc. Todėl, ateinančiais metais pagrindinis pasaulinės pašarų pramonės uždavinys bus pagaminti pakankamai pašarų didėjančiam gyvulinės kilmės baltymų gamybos poreikiui patenkinti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų