• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dėl didelio cukraus kiekio, medaus galiojimo laikas yra itin ilgas, jį galima laikyti daug ilgiau nei kitus saldžius pagardus, pavyzdžiui, uogienes ar konservus. Tiesą sakant, ekspertai teigia, kad laikant medų tinkamomis sąlygomis, vos vieno stiklainio medaus užteks dešimtims metų.

Dėl didelio cukraus kiekio, medaus galiojimo laikas yra itin ilgas, jį galima laikyti daug ilgiau nei kitus saldžius pagardus, pavyzdžiui, uogienes ar konservus. Tiesą sakant, ekspertai teigia, kad laikant medų tinkamomis sąlygomis, vos vieno stiklainio medaus užteks dešimtims metų.

REKLAMA

Galima įsigyti įvairiausio medaus – nuo skaidraus ir skysto iki tiršto, sukietėjusio. Nors jų skonis ir tekstūra skiriasi, visų rūšių medus gali susikristalizuoti, rašo express.co.uk.

Laimei, to lengva išvengti laikantis kelių paprastų medaus laikymo taisyklių. Kaip ir daugelį pagardų, vieni medų laiko vien tik šaldytuve, kiti, visgi, vėsioje tamsioje spintelėje.

Skysto medaus laikymo sąlygos

Nors jį tikrai galima laikyti abiejose minėtose vietose, medaus mylėtojai gali prailginti medaus tinkamumo vartoti laiką, jei atkreips dėmesį į tai, kokį medų perka.

REKLAMA
REKLAMA

Bitininkės ir knygų autorės Dawn Combs teigimu, taip yra todėl, kad skirtingų rūšių medų reikia laikyti skirtingose vietose ir skirtingose temperatūrose.

REKLAMA

Šviežią medų, į stiklainius sudėtą tiesiai iš avilio, ekspertas rekomenduoja laikyti vietoje, kurioje pastovi temperatūra siekia 18-24 laipsnius.

Dawn pažymėjo, kad šviežią, skystą medų geriausia laikyti spintelėje prie viryklės ar orkaitės, nes taip sukuriama šilta, tamsi avilį primenanti aplinka, todėl medus nesusikristalizuoja.

Ji sakė: „Dauguma rekomenduoja laikyti medų vėsioje vietoje, nes baiminasi, kad medus patamsės. Laikyti medų vėsioje vietoje nėra blogas pasirinkimas, tačiau atminkite, kad taip kristalizacija vyks greičiau.“

REKLAMA
REKLAMA

Pasterizuotas medus apdorojamas aukštoje temperatūroje, kad sunaikintų cukrui atsparias mieles ir pailgėtų jo galiojimo laikas, todėl, kaip ir neapdorotą medų, jį reikia laikyti šiltoje, tamsioje vietoje.

Taip apsaugosite medų nuo kristalizacijos, kurią daugelis žmonių vertina kaip ženklą išmesti stiklainį su medumi ir pirkti naują.

Kietą medų pataria laikyti šaltai

Tirštesnio arba kieto medaus laikymo sąlygos yra visiškai kitokios. Bitininkės teigimu, toks medus jau susikristalizavęs ir yra pats populiariausias Europoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Susikristalizavęs medus įgauna kreminę, tepimui tinkamą tekstūrą, kurios jis nepraras net tada, jei laikysite vėsioje vietoje.

Dėl šios priežasties kietą medų galima laikyti šaldytuve nesijaudinant, kad pasikeis jo tekstūra. Nors kitų medaus rūšių nepatariama laikyti šaldytuve, Dawn pabrėžė, kad viskas priklauso ir nuo to, ką žmogus mėgsta.

Ji paaiškino: „Kai kurie žmonės džiaugiasi, kai medus kristalizuojasi, o tai dažniausiai nutinka medų laikant šaldytuve. Jei mėgstate susikristalizavusį medų, drąsiai laikykite jį vėsioje vietoje.“

REKLAMA

Būtina pasirinkti tinkamą talpą

Nepriklausomai nuo to, kur laikote medų, yra vienas dalykas, kuris svarbiausias iš visų – talpa, kurioje laikomas medus.

Pasak Dawn, medus visada turi būti laikomas stikliniuose, sandariuose induose, kad negautų drėgmės.

Tai būtina užtikrinti todėl, kad meduje esantys „vandenį mėgstantys cukrūs“ lengvai sugeria drėgmę iš aplinkos, jei šis laikomas plastikiniuose induose.

REKLAMA

Ir nors galiojimo laikas yra labai ilgas, mielių augimas gali pakeisti medaus skonį ir tekstūrą. Dėl šios priežasties stikliniai indai su sandariais dangteliais yra geriausias pasirinkimas medaus laikymui.

JAV gyvenantis bitininkas ir knygų autorius Frankas Mortimeris pridūrė, kad šių paprastų taisyklių laikymasis gali suteikti medui „beveik neribotą galiojimo laiką“.

Ir net jei bėgant laikui medus susikristalizuoja, paprastai jį valgyti yra saugu, nors kokybė gali būti ir ne tokia gera.

Frankas sakė: „Medus yra vienintelis maistas, kuris niekada negenda ir visada yra saugus valgyti.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų