Kadangi alkoholis gali taip pakenkti mūsų atminčiai, jis siūlo įvairaus amžiaus žmonėms persvarstyti savo santykį su alkoholiu, rašo huffingtonpost.co.uk.
„Paklauskite savęs, kodėl aš geriu? Jei atsakymas yra „nes alkoholis man padeda pakelti nuotaiką ir sumažinti nerimą“, gali būti, kad jums gresia tam tikras pavojus, ir tikriausiai geriausia būtų visai liautis“, – sakė jis savo knygoje.
Nors tikriausiai turite mažiau baimintis, jei geriate vyną dėl socialinio malonumo ar degustacijos, tačiau neurologas vis tiek rekomenduoja sustoti.
„Primygtinai siūlau, jei esate 65 metų ar vyresni, visiškai ir visam laikui išbraukti alkoholį iš savo raciono“, – sako daktaras Restakas.
Kodėl 65 metų?
Nors alkoholis nėra toks svarbus Alzheimerio ligos rizikos veiksnys kaip intensyvus rūkymas, daktaras Restakas sako, kad alkoholis vis tiek gali pakenkti jūsų atminčiai, tačiau jo poveikis gali būti stipresnis klubams.
„Alkoholis taip pat turėtų būti vertinamas atsižvelgiant į dažnus pagyvenusių žmonių kritimus“, – sakė gydytojas.
„Mirtingumas nuo kritimų didėja, ypač tarp vyresnio amžiaus vyrų“, – pabrėžia jis ir priduria, kad 2007–2016 m. mirčių skaičius šoktelėjo 30 proc. Pasak jo, kritimai lemia 70 proc. atsitiktinių mirčių tarp 70 metų ir vyresnių žmonių.
Taigi, po 65 metų patartina riboti alkoholio vartojimą, ypač jei jus jau vargina kiti kritimus lemiantys veiksniai, tokie kaip jėgų mažėjimas, raumenų atrofija, pusiausvyros sutrikimai ir vaistų vartojimas. Tokiu atveju alkoholio vartojimas gali būti ypač pavojingas.
Taip pat yra ypatinga demencijos rūšis, kuri atsiranda tik dėl per didelio alkoholio vartojimo.
Ši būklė, vadinama Korsakovo sindromu, pasižymi dideliu atminties praradimu ir atsiranda dėl tiesioginio alkoholio poveikio smegenims.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!