Tačiau profesorius mamomis greit tapsiančias moteris skatina negulėti ant nugarų.
Svarbiausią gyvenimo akimirką, kuomet pasaulį išvysta taip ilgai lauktas sūnelis ar dukrytė, nėščioms moterims yra liepiama likti aktyvioms arba gulėti vertikalioje pozicijoje, nes tokiu būdu nesulėtėja pats gimdymo procesas, susilpnėja skausmas ir sumažėja tikimybė, jog gimdymo metu reikės panaudoti chirurgines žnyples.
Bet naujausi tyrimai atskleidė, jog moterys patirs natūralesnį gimdymą, kurio metu reikės kuo mažesnio gydytojų įsikišimo, jei jos gulės ant šono, o ne bus vertikalioje pozoje.
Taip gimdant sutrumpėja paties gimdymo trukmė, stipriai sumažėja tikimybė, jog reikės panaudoti papildomus prietaisus, atlikti Cezario pjūvį ar patirs kitus sužalojimus.
Šie atlikti tyrimai buvo kol kas didžiausi savo apimtimi. Juose dalyvavo 3093 pirmą kartą mamomis tapsiančios moterys, gimdymo metu vartojusios mažai nuskausminamųjų vaistų.
Teigiama, jog nėščiosios, gimdymo metu prašiusios nuskausminamųjų, turėtų kiek galima ilgiau likti vertikalioje būsenoje, tačiau pastarieji tyrimai kaip tik tai ir nagrinėjo. Iki tol atlikti tyrimai teigė, jog gulėjimas ant nugaros kenkia pačiai moteriai, vaikui ir gimdymo kokybei.
Birmingamo universiteto profesorius ir su šiais moksliniais tyrimais dirbęs Peteris Brocklehurstas sakė: „Šiuo metu ruošiamės atlikti bandymus, kurių metu bus nagrinėjama, kokioje pozoje geriausia gimdyti nuskausminamųjų vaistų nenorinčioms nėščiosioms. Kadangi visi anksčiau atlikti tyrimai teigė, jog geriausia tai daryti vertikalioje būsenoje, pats metas tai ištirti.“
Profesorius patarė moterims gimdymo metu vengti gulėti ant nugaros. Tai, pasak jo, kenkia kūdikiui ir gydytojai to rekomenduoti neturėtų.
Šių tyrimų metu atsitiktinai parinktoms moterims buvo liepiama priimti vertikalią pozą arba gulėti ant kairiojo ar dešiniojo šono. Pasirodo, tos, kurios buvo vertikalioje pozicijoje, patyrė mažiau savaiminių natūralių gimdymų (32,5%), nei motinos, gulėjusios ant šono (41,1%).
Kaip teigė profesorius, mokslininkai tik gali spėlioti, kodėl gulėjimas ant šono yra geresnis.
„Tokio masto tyrimų rezultatai patvirtino, jog gulėjimas ant šono iki gimdymo likus kelioms akimirkoms, palengviną kūdikio atėjimą į šį pasaulį, o nėščios moterys, konsultacijų su sveikatos specialistais metu, gali pasirinkti, kokią pozą priimti antroje gimdymo dalyje“, - sakė jis.
Peteris Brocklehurstas pridūrė, jog remiantis dabartinėmis išvadomis, moterims, kurioms leidžiami nuskausminamieji vaistai, kol bus įrodyta kitaip, turėtų galimybę pasirinkti, kokioje pozoje gulėti – ant šono ar šiek tiek vertikaliau.