Bendrosios mėsos šaldymo taisyklės:
- Pakavimas. Svarbu tinkamai supakuoti mėsą, kad ji nesugestų. Naudokite sandarius indus, vakuuminius maišelius ar stiprią šaldymo plėvelę, kad apsaugotumėte mėsą nuo oro ir kvapų, rašo truebites.co.uk.
- Ženklinimas. Nepamirškite ant pakuočių užrašyti užšaldymo datą. Tai leis lengviau sekti, kiek laiko mėsa jau yra šaldiklyje, ir pirmiausia suvartoti senesnius produktus.
- Temperatūra. Šaldiklyje turėtų būti palaikoma bent -18°C temperatūra arba žemesnė, kad mėsa būtų saugi ir išsaugotų kokybę.
Rekomendacijos pagal mėsos rūšį
Jautiena ir kiauliena:
- Kepsniai ir didkepsniai. Laikykite šaldiklyje 6–12 mėnesių. Vakuumuoti gabalai gali laikytis dar ilgiau.
- Malta mėsa. Saugu laikyti 3–4 mėnesius, tačiau tinkamai supakuota gali išsilaikyti iki 6 mėnesių.
- Šoninė. Šaldiklyje galima laikyti 1–2 mėnesius.
Paukštiena:
- Vištiena ir kalakutiena. Visą paukštį galima laikyti iki 12 mėnesių, o dalis, tokias kaip krūtinėlės ar šlaunelės – 9–12 mėnesių.
- Malta paukštiena. Geriausia sunaudoti per 3–4 mėnesius.
- Virta paukštiena. Virtus paukštienos patiekalus galima šaldyti 2–6 mėnesius.
Aviena ir žvėriena:
Avieną, elnieną, triušieną ar briedieną šaldiklyje galima laikyti 6–12 mėnesių, priklausomai nuo gabalo ir pakuotės kokybės.
Subproduktai:
Kepenis, inkstus ir kitus subproduktus saugu laikyti 3–4 mėnesius.
Perdirbta mėsa:
Dešras ir kitus perdirbtos mėsos gaminius rekomenduojama laikyti šaldiklyje 1–2 mėnesius.
Kai norėsite naudoti užšaldytą mėsą, svarbu ją atšildyti saugiai. Geriausia tai daryti šaldytuve, nes kambario temperatūroje gali pradėti daugintis bakterijos. Nepalikite mėsos ant stalviršio ilgam laikui.
Nors mėsa, laikoma tinkamoje temperatūroje, gali išlikti saugi vartoti ilgą laiką, laikui bėgant gali pablogėti jos tekstūra ir skonis.