Kraujo krešuliai paprastai susidaro stambesnėse kraujagyslėse, pavyzdžiui, arterijose ar venose. Tai žinoma kaip trombozė, rašo express.co.uk.
„Medical News Today“ rašoma: „Kraujo krešulio simptomai gali tapti matomi arba apčiuopiami, ypač jei jie susidaro netoli odos paviršiaus arba sutrikdo kraujotaką giliai galūnėje“.
Kraujo krešulius gali išduoti matomi simptomai, kai jie susidaro kojoje, nors jie gali atsirasti ir rankose ar net pilve“.
Išduoda patinimas ir paraudimas
NHS apibūdina kojos kraujo krešulių simptomus kaip „patinimą ir paraudimą“. „Web MD“ aiškina:
„Jei krešulys užkemša venas rankose ar kojose, jos gali įgauti melsvą arba rausvą atspalvį. Po to oda taip pat gali pakisti dėl kraujagyslių pažeidimo. Dėl plaučių embolijos plaučiuose oda gali tapti blyški, melsva ir drėgna“.
Kai kuriais atvejais dėl kraujagyslių pažeidimo gali atsirasti vadinamoji hematoma. „Medical News Today“ tai apibūdina šitaip:
„Kai didelis kraujo kiekis nuteka į aplinkinius audinius, tada šis kraujo rinkinys gali tapti lipnus ir gali sukietėti“. Hematoma nėra kraujo krešulys.
Kaip atskirti mėlynes ir kraujo krešulių simptomus?
Nors mėlynės taip pat sukelia tam tikrus odos spalvos pokyčius ir netgi kartais patinimą, kraujo krešulio priežastys ir platesni simptomai yra labai skirtingi. Dėl mėlynių gali pakisti odos spalva, kuri laikui bėgant keičiasi. Jos taip pat gali būti skausmingos liečiant, kai gyja.
Išnykus mėlynių žymėms, skausmas taip pat mažėja. Mėlynės paprastai atsiranda po traumos. Kita vertus, kraujo krešuliai gali atsirasti dėl daugelio priežasčių. Kartais tai yra natūralaus gijimo po traumos dalis.
„Medical News Today“ rašo: „Pažeidus kurią nors sritį, šalia sužalojimo vietos susikaupia koaguliantai, vadinami trombocitais, o tai padeda sustabdyti kraujavimą. Kraujas taip pat gali krešėti be jokios akivaizdžios priežasties.
Susidarę smulkūs krešuliai gali išnykti savaime. Tačiau kai kurie kraujo krešuliai tampa didesni nei turėtų arba susidaro tose vietose, kur nėra traumų“.
Skirtingai nuo mėlynių, kraujo krešuliai nebūtinai gyja kaip mėlynės, jie gali tapti daug pavojingesni. Be odos spalvos pokyčių ir patinimų, žmonės, turintys kraujo krešulių, taip pat gali pastebėti, kad ta kūno vieta yra jautri lietimui ar net skausminga.
NHS taip pat išvardija kai kuriuos sunkesnius kraujo krešulio simptomus, kuriems atsiradus prireiks skubios medicininės pagalbos. Tai:
pulsuojantis arba mėšlungiškas skausmas, patinimas, paraudimas ir šiluma kojoje ar rankoje
staigus dusulys, aštrus krūtinės skausmas, kuris gali būti stipresnis įkvėpus
kosulys arba atkosėjimas krauju.