Sekso nebuvimas gali turėti įvairių fizinių ir psichinių šalutinių poveikių, tiek teigiamų, tiek neigiamų. Kai kurie fiziniai poveikiai gali būti makšties tvirtumo pokyčiai, padidėjęs lytinių organų jautrumas, padidėjęs streso lygis, susilpnėjęs dubens dugnas ir prostatos būklės pablogėjimas, rašo wellandgood.com.
Kaip sekso trūkumas veikia moterį?
Moterims sekso trūkumas gali sukelti specifinius pokyčius, tokius kaip makšties kanalo susiaurėjimas, plonesni makšties audiniai, klitorio atrofija, dubens dugno silpnėjimas ir padidėjęs makšties sausumas.
Gera žinia yra ta, kad šiuos simptomus galima pašalinti, kai moteris vėl pradeda užsiimti masturbacija ar seksu. Pasak daktarės Taros, šie fiziniai pokyčiai yra laikini ir grįžtami.
Koks sekso nebuvimo poveikis psichinei sveikatai?
Psichikos sveikatai sekso trūkumas taip pat gali turėti neigiamą poveikį. Gali padidėti streso, nerimo ir depresijos lygis, taip pat jaustis vienišumas, nepilnavertiškumas ir žema savivertė.
Seksas skatina laimės hormonų, tokių kaip endorfinai, oksitocinas ir dopaminas, išsiskyrimą. Šie hormonai gerina nuotaiką ir mažina fizinį skausmą. Be sekso prarandama natūrali prieiga prie šių hormonų, o tai gali paveikti psichinę sveikatą.
Koks sekso nebuvimo poveikis santykiams?
Seksas yra svarbus santykiuose, nes padeda poroms išreikšti meilę ir stiprinti emocinį ryšį. Jo trūkumas gali sukelti didesnį streso lygį, ginčus, atotrūkį nuo partnerio ir netgi sumažinti savivertę dėl atstūmimo ar nepakankamumo jausmo.
Pasak daktarės Taros, sumažėjusi seksualinė savivertė gali turėti neigiamą poveikį visiems gyvenimo aspektams, įskaitant darbo ar tėvystės sritis. Tačiau atviras pokalbis su partneriu apie sausą periodą gali padėti atkurti seksualinį ryšį ir pagerinti santykius.
Kaip ilgai galima išbūti be sekso?
Susilaikymo nuo sekso laikotarpiai yra visiškai normalus reiškinys. Nėra konkretaus laiko, kiek ilgai žmogus gali išbūti be sekso – tai priklauso nuo individualių poreikių ir aplinkybių.
Net jei nesimylima, galima gyventi sveiką ir pilnavertį gyvenimą. Mokslininkai įrodė, kad reguliari ejakuliacija ir savęs maloninimas turi naudą sveikatai, todėl sausi periodai gali būti lengviau išgyvenami, jei nepamirštama savęs maloninti.
Kokia nauda, jei neturite lytinių santykių?
Kaip ir lytiniai santykiai, sekso nebuvimas taip pat gali turėti teigiamų poveikių sveikatai ir gerovei. Celibatas gali padėti žmonėms iš naujo nustatyti savo santykį su seksu ir geriau suvokti savo seksualinius įpročius. Tai gali būti naudinga, jei norima aiškiau suprasti savo poreikius ar ribas.
Be to, seksualinio susilaikymo laikotarpis leidžia skirti daugiau laiko kitoms svarbioms gyvenimo sritims, tokioms kaip neromantiniai santykiai, karjeros siekiai ar išsilavinimas.
Taip pat susilaikymas nuo sekso gali suteikti dvasinį pasitenkinimą tiems, kurie išpažįsta religiją arba pritaria dvasingumui, kur vertinamas celibato praktika. Tai gali padėti pasiekti vidinę ramybę ir giliau pažinti save be seksualinio gyvenimo įtakos.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!