Nors daug kalbama apie tai, kaip išlaikyti kuo mažesnį cholesterolio kiekį, svarbu pažymėti, kad tai taikoma tik vienos rūšies cholesteroliui, MTL cholesteroliui. MTL (mažo tankio lipoproteinų) cholesterolis taip pat vadinamas „bloguoju“ cholesteroliu; taip yra todėl, kad jis arterijose formuojasi kaip plokštelė, kelianti kraujospūdį.
Jis yra priešingas DTL (didelio tankio lipoproteinų) cholesteroliui, kuris palaiko bendrą širdies sveikatą; dėl šios priežasties jis vadinamas „geruoju“ cholesteroliu.
Vienas geriausių būdų kontroliuoti cholesterolio kiekį yra valgyti tinkamą maistą, o pusryčiai yra puiki proga tai padaryti ir valgyti tai, kas padės sumažinti aukštą cholesterolį.
Pusryčiams rinkitės avižas
Pusryčiai yra vienas iš svarbiausių dienos valgių, nes jie paruošia kūną darbui ir padeda organizmui atsigauti po nakties. Todėl tai, ką žmogus vartoja šiuo laikotarpiu, yra svarbu ir tam, kaip praeis diena, ir sveikatai.
Pasak ekspertės, geriausias maistas tinkamam balansui pasiekti yra tas, kurį galima įsigyti beveik visose parduotuvėse.
„Viva! Health“ gydytoja Justina Butler avižas rekomenduoja kaip veiksmingiausius pusryčius cholesterolio kiekiui mažinti. Avižos tinka dėl to, kad turi daug skaidulų.
Daktarė J. Butler pasakė: „Maža 50 gramų porcija turi beveik penkis gramus skaidulų, o jį galima padidinti pridedant džiovintų vaisių, riešutų, bananų ar uogų ir sojų pieno.”
Skaidulų svarba
Skaidulos yra labai svarbios cholesterolio kiekiui mažinti, nes padeda sumažinti MTL cholesterolio kiekį. Jis sumažinamas, kai žarnyne susiformuoja į gelį panaši medžiaga, sulaikanti cholesterolį ir neleidžianti jam kauptis ant kraujgyslių sienelių.
Jau seniai žinoma, kad skaidulos padeda sumažinti MTL cholesterolio kiekį. Tačiau tai nėra vienintelis veiksmingas cholesterolį mažinantis maistas.
NHS rekomenduoja valgyti riebią žuvį, ruduosius ryžius, duoną, makaronus, riešutus ir sėklas kartu su subalansuota vaisių ir daržovių mityba.
Be subalansuotos mitybos, kurioje gausu vaisių ir daržovių, svarbu, kad gyvenime nebeliktų ir kitų blogų įpročių, tokių kaip mažas fizinis aktyvumas, žalingi įpročiai.