Šiukšlių krūvos, susikaupusios per kelias savaites trukusį jų streiką dėl prieštaringai vertinamos Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono pensijų reformos, šalies sostinės gyventojus jau pradėjo trikdyti.
Paryžiaus gatvėse susikaupusios iki 10 000 tonų šiukšlių, kurios, kaip pranešama, savo bendru svoriu prilygsta Eiffelio bokštui, tapo ryškiu vizualiniu pasipriešinimo reformai simboliu. Pagal prezidento planą pensinis amžius šalyje turi būti padidintas nuo 62 iki 64 metų.
Trečiadienį, po dieną anksčiau vykusių naujų protestų prieš pensijų reformą, valymo brigados turi pradėti tvarkyti gatves. Šiukšlių išvežėjams atstovaujanti profesinė sąjunga CGT pranešė, kad tris savaites trukęs streikas šią dieną baigiasi. Darbuotojai prisijungs prie tų, iš kurių jau anksčiau buvo teisiškai pareikalauta pradėti valymo darbus.
„Gerai, kad šiukšlės surenkamos. Tai labai nehigieniška, o kai kurie gyventojai ir taip turi problemų dėl žiurkių ir pelių. Tai gali būti pavojinga, jei šiukšlės paliekamos per ilgai“, – sakė vienas 73-ejų paryžietis menininkas.
Kai kas mano, kad mažėjantis protestuotojų skaičius yra demonstracijų judėjimo pabaigos pradžia.
„Žmonės nuo to pavargo. Buvo per daug smurto. Paryžiuje netvarka, o aš noriu tęsti normalų gyvenimą“, – sakė 32 metų Paryžiaus gyventoja.
Antradienį Paryžiuje vėl vyko demonstrantų susirėmimai su policija, dešimtys žmonių buvo suimti, tačiau visos šalies mastu akcijose dalyvavo gerokai mažiau žmonių.
Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, demonstrantų visoje šalyje buvo 740 tūkstančiai. Prieš penkias dienas, kai protestuotojai piktinosi E. Macrono įsakymu prastumti įstatymo projektą parlamente be balsavimo, jų buvo daugiau nei milijonas.
Visgi profesinių sąjungų kova su įstatymu dar nesibaigė. Balandžio 6-ąją numatyta vienuoliktoji streikų diena.