• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tai pergalė, kuria galima mėgautis, – sakė savo kandidatūrą į Paryžiaus merus iškėlusi Ispanijoje gimusi socialistė Anne Hidalgo (An Hidalgo), kuri po sekmadienio rinkimų taps pirmąja moterimi Prancūzijos sostinės mero poste turėjo ištverti oponentų pajuokas dėl savo kuklios kilmės ir paryžietiškų šaknų nebuvimo.

Tai pergalė, kuria galima mėgautis, – sakė savo kandidatūrą į Paryžiaus merus iškėlusi Ispanijoje gimusi socialistė Anne Hidalgo (An Hidalgo), kuri po sekmadienio rinkimų taps pirmąja moterimi Prancūzijos sostinės mero poste turėjo ištverti oponentų pajuokas dėl savo kuklios kilmės ir paryžietiškų šaknų nebuvimo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau galiausiai sostinės rinkėjai atmetė tokį snobizmą ir, priešingai visoje šalyje pasireiškusiai tendencijai, šią 54 metų moterį išrinko įtikinama persvara.

REKLAMA

Tikėtasi, kad rinkimų dieną, kai socialistai dėl prezidento Francois Hollande'o (Fransua Holando) vyriausybės nepopuliarumo sulaukė rinkėjų bausmės visoje šalyje, A.Hidalgo teks labai atkakliai varžytis su centro dešiniųjų kandidate, įspūdinga eksministre Nathalie Kosciusko-Morizet (Natali Kosciuško-Morizė).

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau A.Hidalgo antrajame vietos rinkimų rate sostinėje gavo beveik 55 proc. balsų ir lengvai atrėmė N.Kosciusko-Morizet iššūkį.

A.Hidalgo, senosios mokyklos feministė ir socialistė, pastaruosius 13 metų neatkreipdama į save didelio dėmesio dirbo kadenciją baigiančio mero Bertrand‘o Delanoe (Bertrano Delanoė) pavaduotoja.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jos, kaip partijos biurokratės, įvaizdis buvo laikomas kliuviniu, bet jos rimtumas ir pažadai gerinti aprūpinimą socialiniu būstu bei vaikų priežiūrą miesto centre, regis, patiko sostinės gyventojams šiais ekonomiškai sunkiais laikais.

„Mano pergalė buvo už autentiškumą, pergalė kairiųjų (atstovei), ištikimai jų principams ir efektyviai juos įgyvendinančiai“, – sakė A.Hidalgo, patekusi į nedidelį ir privilegijuotą moterų, vadovaujančių didiesiems pasaulio miestams, klubą.

REKLAMA

Šiuo metu šiai moterų grupei priklauso Madrido merė Ana Botella (Ana Botelja), Keiptaunui vadovaujanti Patricia de Lille (Patrišija de Lil) ir Čilės sostinės Santjago vadovė Carolina Toha (Karolina Toha).

A.Hidalgo, kuri gimė 1959 metais netoli Kadiso pietvakariniame Ispanijos pakraštyje, su šeima į Prancūziją atsikraustė vaikystėje ir augo Liono darbininkų klasės priemiestyje.

REKLAMA

Vaikystėje ji su tėvais kalbėjosi ispaniškai, o su seserimi – prancūziškai. Būdama 14-os ji tapo Prancūzijos piliete ir tėvų jai duotą Anos vardą pasikeitė prancūzams labiau įprastu Anne.

Ji yra citavusi tokius rašytojo Sachos Guitry (Sašos Gitri) žodžius: „Būti paryžiečiu reiškia ne gimti Paryžiuje – tai reiškia atgimti čia.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

A.Hidalgo buvo darbo inspektorė, o paskui tapo buvusios darbo ministrės Martine Aubry (Martin Obri), kuri yra Prancūzijos 35 valandų darbo savaitės architektė, patarėja.

Tačiau ji palyginti vėlai įstojo į Socialistų partiją – būdama trisdešimt kelerių metų, kai partijai vadovavo Lionelis Jospinas (Lionelis Žospenas), kurio stilius buvo panašiai nerėžiantis akies ir kuris buvo pelnęs sąžiningo žmogaus reputaciją.

REKLAMA

2012 metais prezidentu išrinkus F.Hollande‘ą, A.Hidalgo daug kas laikė kandidate į ministrus. Vietoje to ji nusprendė likti Paryžiaus rotušėje ir laukti galimybės perimti įgaliojimus iš B.Delanoe.

Žvaigždė ir jos prižiūrėtoja

Jos varžovė N.Kosciusko-Morizet nepadėjo sau rinkimų kovą Paryžiuje pavadindama kova tarp „žvaigždės ir prižiūrėtojos“. Ši pastaba buvo laikoma kandžia užuomina apie A.Hidalgo kilmę iš Iberijos – Paryžiaus daugiabučių konsjeržai iki pastarojo meto dažnai būdavo imigrantai iš Ispanijos ir Portugalijos.

REKLAMA

A.Hidalgo atsikirto apkaltindama N.Kosciusko-Morizet priklausant privilegijuotai „kastai“, atitrūkusiai nuo realaus pasaulio. Tas apibūdinimas ir prilipo centro dešiniųjų kandidatei.

Iš turtingos isteblišmento šeimos kilusi N.Kosciusko-Morizet buvo daugelio pajuokiama už tai, kad Paryžiaus metropoliteną pavadino „žavinga vieta“, – tuo visai nepatikėjo išvargę piko valandų keliautojai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Rinkimų kovos metu didelis dėmesys taip pat teko visai skirtingoms prieigoms dėl miesto finansavimo. N.Kosciusko-Morizet žadėjo mažinti valstybinio sektoriaus darbuotojų skaičių, kad būtų galima finansuoti planus stiprinti miesto centro, kaip pasaulinio turizmo traukos objekto, statusą.

Tuo tarpu A.Hidalgo žadėjo dideles investicijas į būstus, transportą ir žaliąsias erdves, siekiant sustabdyti vidurinės ir darbininkų klasių atstovų kraustymąsi į priemiesčius.

REKLAMA

Ji pažadėjo sukurti 10 tūkst. naujų socialinių būstų vienetų ir 5 tūkst. vaikų darželių.

Jos administracija taip pat aiškiai turės žalią atspalvį, nes pagal jos susitarimą, sudarytą po pirmojo rato, žalieji turėtų gauti dvigubai daugiau vietų mero darbą prižiūrinčioje taryboje ir maždaug penktadalį mero pavaduotojų postų miesto vykdomojoje institucijoje.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų