Pagrindinis žaidimo įrankis – mėlynas skambantis kamuolys. „Kadangi kamuolys yra skambantis, tai žaidėjai žaidžia su akiniais, kurie nepraleidžia šviesos. Tai reikalinga tam, kad būtų užtikrintos vienodos galimybės visiems žaidėjams“, - pasakojo golbolo žaidėjas Mantas Brazauskis.
Kaip ir daugelį sporto šakų, golbolą profesionaliai gali žaisti ne kiekvienas. Kelios savybės yra itin svarbios.
„Vikrumas yra viena svarbiausių savybių. Ūgis padeda, jei kartais galbūt apsigauni ir ne taip išgirdai kamuolį, tai gali būti, kad tavo ištiestos rankos padės jį sustabdyti“, - pasakojo M.Brazauskis.
„Gera klausa taip pat turėtų būti, kad girdėtum priešininkų judėjimą bei patį kamuolį. Taip pat – ištvermė“, - pridūrė sportininkas.
Nuo parolimpinių žaidynių neprabėgus nė metams, M. Brazauskis iki šiol yra sužavėtas ten patirto bendrumo, vienybės jausmo, kuris jam įsiminė ne ką mažiau nei iškovotas medalis.
„Parolimpiniame kaimelyje gyveno keturi tūkstančiai atletų, turinčių įvairias negalias, tačiau jie bendravo nepaisydami jokių tarpusavio skirtumų, buvo vieni kitiems labai draugiški ir jautėmės kaip didelė šeima. Parolimpinėse vyravo vieningas gyvenimas – toks, koks turėtų būti visame pasaulyje“, – pabrėžė M. Brazauskis.
„Kiekvienas turėtų bent pabandyti sportuoti, nes tik tokiu būdu galima atrasti sau tinkamiausią sporto šaką ir įsitikinti, kad visai nėra ko bijoti. Manau, sportas yra tai, kas gali suvienyti visus šalia esančius žmones, draugus, kaimynus, netgi miestus ir šalis. Tai yra labai galinga jėga“, – patikino parolimpietis.
Išsamiau žiūrėkite laidoje „Lietuvos mokyklų žaidynės“.