Privačiame "Didrichsen" meno muziejuje Helsinkyje surengtoje parodoje "Kolorizmas lietuvių tapyboje" pristatomi vieni iš ryškiausių XX amžiaus antros pusės lietuvių tapytojų.
Tai pirmoji tokio masto teminė paroda Suomijoje, kurioje eksponuojami 45 lietuvių autorių, tarp jų -Algimanto Švažo, Algirdo Petrulio, Lino Katino, darbai, pranešė URM. Sekmadieniais muziejus kviečia klausyti paskaitų apie lietuvių meną ir kultūrą.
Ši ekspozicija yra sėkmingo bendradarbiavimo tarp privačių, valstybės ir nevyriausybinių institucijų pavyzdys. Parodos iniciatoriai - "Didrichsen" meno muziejus, lietuvių tapytojų darbus atrinko menotyrininkas Viktoras Liutkus, projektą įgyvendinti padėjo Suomijos kultūros ministerija, Lietuvos ambasada Helsinkyje ir K. Donelaičio Lietuvos bičiulių draugija.
Parodą jau aplankė Suomijos prezidentė Tarja Halonen ir neseniai parlamento rinkimuose nugalėjusios Centro partijos lyderė Anneli Jaatteenmaki.
Didžiausias šalies laikraštis "Helsingin Sanomat" ketvirtadienį išspausdino susižavėjimo neslepiantį straipsnį "Sekite Lietuvą! Kolorizmas - vienas žvilgsnis į įdomią meno šalį". "Lietuvių menas yra kaip reta jaudinantis ir sklidinas stiprių jausmų. Tokio meno norėtųsi daugiau", - rašoma publikacijoje.
Dienraščio dėmesio taip pat susilaukė ir Helsinkio "Lilla" teatre spektaklį "Seno grafo meilė" statantis lietuvių režisierius Cezaris Graužinis bei kartu su juo dirbantis scenografas Vytautas Narbutas ir kompozitorius Giedrius Puskunigis.
Režisierius Helsinkyje tęsia bendradarbiavimą su ankstesniais savo mokiniais, kurie tapo profesionaliais "Lilla" teatro aktoriais.
Pasak straipsnio autorės, C. Graužinis kuria visiškai sava, nuo kolegų skirtinga teatro kalba, kuri yra kupina lietuviams būdingos metaforos, melancholijos ir filosofavimo.
Spektaklio premjera - balandžio 2 dieną.
BNS