• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Silpno imuniteto pacientai – aktuali šių laikų problema. Senyvo amžiaus, kraujo, onkologinėmis, reumatinėmis ligomis sergantys, imuninę sistemą silpninantį gydymą po transplantacijų gaunantys pacientai yra pažeidžiami.

16

Silpno imuniteto pacientai – aktuali šių laikų problema. Senyvo amžiaus, kraujo, onkologinėmis, reumatinėmis ligomis sergantys, imuninę sistemą silpninantį gydymą po transplantacijų gaunantys pacientai yra pažeidžiami.

REKLAMA

Besikartojančios infekcijos susilpnina pacientus, todėl atsiranda jų ypatingos priežiūros poreikis. Dėl sunkios bendros būklės šiems pacientams reikia daug intensyvios priežiūros – specialaus matininimo, sustiprintos stebėsenos, specialių tyrimo ir gydymo būdų, detalių infekcijų valdymo žinių bei psichologinės pagalbos.

Ypatingai brangus gydymas

 „Pastaruoju metu pacientų sergančių onkologinėmis ligomis skaičius auga, daugiausiai dėl to, jog, taikant šiuolaikinius, inovatyvius gydymo metodus, vis daugiau pacientų galima padėti: daug jų pasveiksta, kitiems galima padėti kontroliuoti ligą. Deja, intensyvus gydymas gali sukelti komplikacijų. Infekcijos, sukeltos antibiotikams atsparių mikroorganizmų, yra viena iš jų.

Pasinaudodami savo bei užsienio kolegų patirtimi, nusprendėme eiti dar toliau – įkurti atskirą padalinį: Imunosupresuotųjų specializuotos pagalbos skyrių. Jame įdiegti sprendimai leis užtikrinti maksimalią pacientų saugą ir gerins gydymo rezultatus. Neabejojame, kad ši investicija į prevenciją ilgainiui taupys lėšas, nes minėtų infekcijų gydymas yra ypatingai sunkus bei brangus“, – pasakoja Santaros klinikų Imunosupresuotųjų specialiosios pagalbos skyriaus vedėjas dr. Valdas Pečeliūnas.

REKLAMA
REKLAMA

 Pasak skyriaus vedėjo, tokių pacientų komplikacinis gydymas yra ypatingai brangus: „Tikimės, kad investicijos į naują skyrių greitai atsipirks. Šiame skyriuje yra 14 vietų, per metus ligoninėje atliekama apie 300 transplantacijų. Šiame skyriuje bus gydomi tik patys sudėtingiausi, sunkiausias komplikacijas turintys pacientai.“

REKLAMA

Gera žinia artimiesiems 

 Šiame skyriuje nustatytos griežtos higienos taisyklės: „Tik su mūsų priežiūra lankytojai yra aprengiami specialia apranga ir palydimi iki tam tikros palatos. Personalas taip pat kiekvieną kartą eidamas į palatą turi tiek sterilizuoti rankas, tiek apsirengti tinkama tik šiam skyriui apranga.

 Lankyti sergantįjį galima tik po vieną ir būti su pacientu, pageidautina, iki valandos. Pacientai negali išeiti iš palatos.“ – taisykles aiškino vyriausioji skyriaus slaugytoja.

REKLAMA
REKLAMA

Taip pat šiose palatose yra galimybė nakvoti ir artimiesiems. Asmenims yra suteikiamos visos sąlygos jaustis kuo komfortiškiau.

„Pacientai šiame skyriuje vidutiniškai praleidžia apie mėnesi, pasitaiko atveju, kai pacientams tenka būti ir pusę metų,“ – pridūrė skyriaus vedėjas V. Pečeliūnas.

Šio skyriaus specialistai teiks priežiūrą ne tik specialių poreikių onkologiniams bei hematologiniams pacientams, bet ir pacientams po organų transplantacijų, sunkiomis lėtinėmis ligomis sergantiems ir gaunantiems imunitetą slopinantį gydymą bei kitiems, kurie yra kamuojami infekcijų dėl ypač nusilpusios imuninės sistemos.

 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų