Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus Adelės ir Pauliaus Galaunių namuose, Vydūno al. 2 Kaune, gruodžio 5 d., penktadienį 16 val, bus atidaryta Čiurlionio keliais į Riebinius (Latvija) keliavusių ir ten įkvėpimo pasisėmusių kauniečių menininkų paroda.
2007 m. birželio 11-12 dienomis Kauno M. K. Čiurlionio draugija ir Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus surengė ekspediciją į netoli Rezeknės, Latvijoje, esančius Riebinius, kuriuose XX a. pradžioje buvo laikinai apsistojęs ir kūręs M. K. Čiurlionis. Riebiniuose, anuomet dar vadintuose Ribiniškiais, inžinieriaus Stanislovo Kerbedžio (1810–1899) dvare buvo įrengti menininkų kūrybos namai. Į šiuos namus M. K. Čiurlionis atvyko 1905 m. pabaigoje, tačiau dėl tuometinių politinių aplinkybių (Rusijoje brendo anticarinis pasipriešinimas, neramumai pasiekė ir Pabaltijo valstybes – pačiam M. K. Čiurlioniui Latvijoje teko dalyvauti susišaudyme su juodašimčiais) kūrybinėje stovykloje teišbuvo tik tris savaites.
Ši ekspedicija – tai didelio M. K. Čiurlionio draugijos projekto „M. K. Čiurlionio gyvenimo ir kūrybos keliais drauge su jaunimu“ dalis. Jos tikslas – užfiksuoti ir įamžinti M. K. Čiurlionio trumpos kūrybinės stovyklos aplinką, dabartinę situaciją bei patiems pasisemti kūrybinio įkvėpimo.
Ekspedicijos dalyviai – skirtingą patirtį turintys, skirtingus stilius bei technikas naudojantys menininkai, kuriuos suvienijo M. K. Čiurlionis:
E. Nalevaika – tuometinis Lietuvos Dailininkų sąjungos Kauno skyriaus, o dabar jau ir visos sąjungos pirmininkas, visada palaikantis M. K. Čiurlionio draugijos veiklą; M. Kulikauskienė – M. K. Čiurlionio draugijos Kauno skyriaus steigėja, M. K. Čiurlionio kūrybos tyrinėtoja (šioje parodoje ji nedalyvauja); R. Ropytė – Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus fotografė, akvarelininkė; Gintautas Vaičys - Dailininkų sąjungos Tapytojų sekcijos pirmininkas, jau ne kartą kūręs „Laiškus M. K. Č."; tapytoja Violeta Juodzevičienė.
Tad šioje parodoje bus galima išvysti, kokių idėjų dabartiniai Kauno menininkai pasisėmė genialaus lietuvių meistro kūrybos aplinkoje, ir kaip šis įkvėpimas išsiskleidė jų kūryboje.