• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo narys socialdemokratas Juras Požela siūlo pataisas, kad bendruoju pagalbos numeriu 112 gauti skambučiai dėl sveikatos būtų perjungiami greitosios medicinos pagalbos dispečerinėms.

REKLAMA
REKLAMA

Bendrojo pagalbos centro įstatymo pataisos taip pat numato paties centro reorganizaciją - jis būtų pavaldus tiesiogiai Vyriausybei, o ne Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui prie Vidaus reikalų ministerijos, kaip šiuo metu.

REKLAMA

Būtų keičiamas ir įstaigos pavadinimas - į Bendrosios pagalbos centrą vietoje Bendrojo pagalbos centro, taip pat šio centro darbuotojai neturėtų pareigūno statuso.

Pagal pataisas, centro darbuotojai pagal savo kompetenciją suteiktų pagalbą telefonu, išskyrus medicininio pobūdžio patarimus, paaiškinimus ar nurodymus. Tuo tarpu medicininio pobūdžio skambučiai būtų perjungiami greitosios medicinos pagalbos tarnybai.

REKLAMA
REKLAMA

Parlamentaras tvirtina, kad tokiomis pataisomis būtų "išsaugotas GMP paslaugos vientisumas nuo pagalbos skambučio pradžios iki skubios medicinos pagalbos suteikimo, atsakomybė už skubios medicinos pagalbos teikimą nebūtų paskirstoma skirtingo pavaldumo įstaigoms, o atitektų sveikatos priežiūros įstaigoms".

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

J.Požela tvirtina, jog skambučius sveikatos klausimais turėtų priimti medikai - "šalyje jau yra sukurta ir sėkmingai veikia greitosios medicinos pagalbos centralizuotų dispečerinių sistema, leidžianti vykdyti operatyvų GMP pajėgų valdymą kaip vieną iš medicinos paslaugos dalių".

REKLAMA

"Keisti esamą sistemą ir skirti papildomus resursus tam, kad būtų įgyvendintos minėtos Bendrojo pagalbos centro įstatymo nuostatos, yra neracionalu nei ekonomine, nei greitosios medicinos pagalbos kokybės užtikrinimo prasme", - projekto aiškinamajame rašte tvirtina parlamentaras.

Jis pažymi, jog 11 metų veikiant pagalbos telefono numeriui 112 apie 70 proc. gyventojų dėl skubios medicinos pagalbos teikimo vis tiek kreipiasi trumpaisiais greitosios medicinos pagalbos numeriais 03, 033, 103.

REKLAMA

Parlamentaras aiškinamajame rašte pažymi, kad jį rengiant dalyvavo Lietuvos greitosios medicinos pagalbos įstaigų asociacija. Ši asociacija priešinasi Vyriausybės planui, pagal kurį greitosios pagalbos dispečerinių funkcijos turėtų atitekti BPC.

Vyriausybė yra pritarusi, kad 2014-2016 metais plečiant bendrojo pagalbos telefono numerio 112 paslaugų infrastruktūrą į BPC būtų integruoti greitosios medicinos pagalbos tarnybų atliekamas atsakymo į pagalbos skambučius funkcijas, taip pat BPC turėtų būti perduotas greitosios medicinos pagalbos pajėgų operatyvus valdymas.

Numatyta, kad įgyvendinant numerio 112 plėtros planą išliks galimybė gyventojams kreiptis į numeriais 03, 033 ir 103.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų