S. Skvernelis, būdamas policijos vadovu, per neilgą laikotarpį nuveikė išties daug: subūrė pareigūnų bendruomenę, bendradarbiavo su socialiniais partneriais, rūpinosi eiliniais pareigūnais ir jų darbo sąlygomis, ėmėsi esminių reformų, tokių kaip vadovų rotacija, kova su korupcija, kriminalinės policijos, centrinio valdymo aparato pertvarka. Be to, gerokai padidėjo visuomenės pasitikėjimas policija ir sumažėjo korupcijos mastas.
„Savo srities profesionalas, žinantis esmines sistemos bėdas, – geras pasirinkimas. Ministerija ir jos vadovai ne vienerius metus nepajėgė imtis esminių pokyčių, todėl naujas vadovas turės atlikti esminius prieš tai buvusių dviejų kadencijų ministrų nepadarytus namų darbus“, – pabrėžia Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) pirmininkas Vladimiras Banelis.
NPPSS tikisi, kad dalis darbų, kurie buvo pradėti S. Skverneliui būnant policijos vadovu, persikels į ministro darbotvarkę ir bus toliau kryptingai įgyvendinami.
„Manau, kad svarbiausi ministro tikslai turėtų būti teisėsaugos ir pačios pareigūno profesijos prestižo visuomenėje atkūrimas, sėkmingas kolektyvinių sutarčių įgyvendinimas ir pačios sistemos modernizavimas“, – lūkesčius vardija NPPSS tarybos narys Vytautas Lamauskas.
Profesinių sajungų teigimu, pradėjęs darbą naujasis ministras visų pirma privalės suformuoti savo komandą iš kompetentingų ir korupcijos šešėlio nepersekiojamų asmenų. Antras ne mažiau svarbus uždavinys – atkurti ministro bei pačios ministerijos reputaciją ir ištirti politinės korupcijos atvejį ministerijoje. Galiausiai, vadovas turės imtis teisėsaugos modernizavimo pagal Vakarų šalių pavyzdį.
NPPSS tikisi, kad ministras sutelks profesionalią, nebijančią iššūkių komandą, kuri bendradarbiaudama su profesinėmis sąjungomis sugebės iš esmės pagerinti pareigūnų darbo sąlygas ir sukurti patrauklią tarnybą motyvuotiems bei doriems žmonėms.