• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pareigūnams gyventojų skundai „nė motais"

Už nutemptą porą kilometrų iki aikštelės automobilį Algirdas gavo 760 Lt sąskaitą

Gyventojų skundai policijai – ne rodiklis pradėti tyrimą. Šiaulių apskrities vyriausiausiąjį policijos komisariatą pasiekęs raštas apie jos konkursą laimėjusios bendrovės veiklą pareigūnams sužadino ne pareigą ginti visuomenės interesą, o olimpinę ramybę.

REKLAMA
REKLAMA

Policija nusiplovė rankas

Po savaitraštyje „Šiauliai plius“ pasirodžiusios publikacijos „Avinėli, pasipurtyk, arba Kai automobiliai tampa auksiniai“, į redakciją kreipėsi vairuotojas, manantis, kad policijai nė motais, kaip pelnosi jos skelbtą konkursą paimtiems automobiliams saugoti laimėjusi bendrovė. Atrodo, kad bendrovės teikiamų paslaugų vingrybės policijai jau kurį laiką žinomos ir yra toleruojamos.

REKLAMA

Prieš porą savaičių Raseinių gyventojas Algirdas K. (pavardė redakcijai žinoma – aut. past.) raštu kreipėsi į policiją, prašydamas paaiškinti automobilius nutempusios įmonės įkainius. Už tai, kad įmonė paėmė automobilį ir nutempė jį į policijos saugojamų automobilių aikštelę vos porą kilometrų, Algirdas gavo 760 Lt sąskaitą. Vien „darbai kelyje“ buvo apmokestinti 600 Lt. Jau rašėme, kad apie tokios paslaugos apmokestinimą įmonės ir policijos pasirašytoje sutartyje redakcijai nepavyko rasti informacijos, o policijos skelbtą konkursą laimėjusi įmonė taip pat nesiteikė paaiškinti, kuo remdamasi ji apmokestina „darbais kelyje“ sąskaitose įvardytą paslaugą.

REKLAMA
REKLAMA

Prašyme policijai Algirdas nuogąstavo, jog paslaugų kaina jam atrodo nepagrįstai apskaičiuota. Raštą gavusi policija kažkodėl nesiėmė tirti įmonės veiklos.“Dėl tikslesnės informacijos galite kreiptis į įmonę“, – oficialiu raštu Algirdui patarė Šiaulių AVPK Raseinių rajono policijos komisariato Patrulių būrio vadas Aidas Račas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Viešųjų pirkimų tarnyba laukia skundų

Vietiniams verslininkams ir bendrovės klientams policijos atsainumas perša nuomonę, jog jis ne be pagrindo. Net patys komisariato vadovai neįstengė pagrįsti, kokiu pagrindu jie atsisakė domėtis paslaugos teikėjo veikla. Viešųjų pirkimų tarnybos atstovai įvardija, kokia iš tikrųjų turėtų būti perkančiosios organizacijos reakcija.“Jeigu žmonės nepatenkinti kokiais nors veiksmais, kuriuos atlieka paslaugos teikėjas pagal pasirašyta sutartį, jie pirma turi to klausti perkančiosios organizacijos (policijos – aut. past.), kokia velniava vyksta. Jeigu ta sutartis yra vykdoma netinkamai, tai reikia elgtis taip, kad ta sutartis būtų vykdoma tinkamai. Jeigu už sutarties vykdymą atsakingi pareigūnai daro klaidas, tuomet jas reikia taisyti“, – tvirtina Viešųjų pirkimų tarnybos Pirkimo sutarčių vykdymo priežiūros skyriaus vedėjas Povilas Straševičius.

REKLAMA

Viešųjų pirkimų tarnybos atstovai siūlo nukentėjusiais besijaučiantiems žmonėms kreiptis į juos raštu, tuomet jie turėtų galimybę įvertinti, kiek teisėtai yra vykdoma su policija sudaryta sutartis.

Apetitas kyla

Po publikacijos savaitraštyje „Šiauliai plius“ redakciją užplūdo žmonių skundai dėl policijos automobilių saugojimo aikštelę prižiūrinčios įmonės. Jos išrašytomis sąskaitomis buvo nepatenkinti ne tik šiauliečiai, bet ir aplinkinių ar tolimesnių rajonų gyventojai.Prieš keletą savaičių neįgali, visiškai nedarbinga šiaulietė Jūratė (pavardė redakcijai žinoma – aut. past.), sukdamasi į vieną iš Vytauto gatvėje esančių kiemų, nepastebėjo draudžiamojo kelių eismo ženklo.

REKLAMA

Už tai, kad ji paliko savo automobilį neleistinoje vietoje, turėjo policijai sumokėti ne tik baudą, bet ir apmokėti mašiną nutempusios įmonės pateiktą sąskaitą – 468 Lt.„Pripažįstu pažeidusi kelių eismo taisykles, bet sąskaita, kurią gavau, man tikrai atrodo gerokai per didelė. Tai pusė mano automobilio kainos. Man, turinčiai pirmos grupės neįgalumą, buvo sudėtinga apmokėti tokią sąskaitą. Tai atrodo absurdas. Bandžiau įmonėje aiškintis su dirbančiu žmogumi. Iš to, kas buvo pasakyta, supratau, kad turėjau apmokėti traliuko atvykimą iš Aukštelkės. Paklausiau jų – o jeigu tralas tuomet būtų buvęs Kaune ar dar toliau? Kas tada?“ – beprasmį bandymą išsiaiškinti situaciją prisimena Jūratė. Dėl įmonės sąskaitos moteris jau kreipėsi ir į teisininkus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jūratės istorija galėjo pasisukti visiškai kitaip, jei moteris būtų turėjusi mašinoje priklijuotą neįgaliojo ženklą, kuris tam tikrais atvejais leidžia ją palikti kitiems neleistinose vietose.

Prieš porą savaičių šiauliečiui Edvardui M. (pavardė redakcijai žinoma – aut. past.) susiklosčiusi situacija gali būti daug kam žinoma. Sukdamasis į ankštą savo namų kiemą, jis įbrėžė kaimyno mašiną. Belaukiant policijos, suskambo telefonas. Edvardui buvo pranešta apie pablogėjusią mamos sveikatą – teko išvykti. Edvardo žodžiais, nors mašina ir nestovėjo draudžiamoje vietoje, netrukdė kitiems eismo, vėliau jis jos neberado. Policijoje paaiškėjo, kad jo atžvilgiu buvo surašytas administracinių teisės pažeidimų protokolas, o automobilis – nutemptas.

REKLAMA

Gavęs leidimą pasiimti paimtą automobilį, vyras buvo nemaloniai nustebintas.„Sąskaita buvo tokia, tarsi automobilis būtų buvęs transportuotas į Ameriką. Abejoju, ar mašina tiek verta, kiek man reikėjo sumokėti“, - apie beveik 600 Lt sąskaitą mano šiaulietis Edvardas. Jis teigė supratęs, kad įkainis už „darbus kelyje“ išaugo iki 400 Lt, nes jo mašina paimta užrakinta. Šiauliečiui kyla klausimas, kam išvis reikėjo nutempti kieme stovintį ir niekam netrukdantį automobilį, juk būtų užtekę tik atvykus į vietą surašyti protokolą. Kam tas bereikalingas „rūpestis“? Vairuotojui peršasi išvada, kad automobilių nutempimas gali būti pelningas ne tik privačiai įmonei.

REKLAMA

Gatvės sąskaitose dvigubai ištįsta?

Kitas šiaulietis Evaldas (pavardė redakcijai žinoma – aut. past.) įvardija ir daugiau problemų, dėl kurių, jo nuomone, itin išauga šios įmonės pateiktos sąskaitos.“Atstumas nuo D. Dariaus ir S. Girėno g. iki J. Basanavičiaus g. buvo apmokestintas kaip už 20 kilometrų atkarpą (realus atstumas tarp šių gatvių 8-9 km – aut. past.). Norėjau mašiną atsiimti savaitgalį. Nuvažiavęs į aikštelę jokio dirbančio žmogaus neradau, skambinau ant pastato sienos nurodytu telefonu. Man buvo pasakyta, kad bendrovė savaitgaliais nedirba. Teko sumokėti ir už savaitgalį, nors mašiną turėjau galimybę pasiimti jos nutempimo dieną. Be to, dar buvo paskaičiuotas 300 Lt mokestis už darbus kelyje. Kiek man žinoma, po šia paslauga slypi tralo apmokestinimas. Realiai tralo paslaugos Šiauliuose yra dešimt kartų pigesnės, nei man buvo apmokestinta šiuo atveju“, – teigė Evaldas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jeigu tikėtume šiauliečiu, privati bendrovė pažeidė sutartyje numatytą įsipareigojimą užtikrinti, kad automobiliai būtų grąžinami 24 valandas per parą. Bandėme to teirautis policijos, bet tiesaus atsakymo į šį klausimą nesulaukėme.

S. Kundrotas: „Konkurencinė kova“

Žinia apie policijos konkurso laimėtojos veiklą spėjo pasiekti ir sostinę. „Mūsų techninės pagalbos asociacija vienija techninę pagalbą kelyje teikiančias įmones. Iš asociacijos narių vis pasiekia neigiama informacija apie tai, kas vyksta Raseiniuose ir kituose miestuose. Gal tai būtų galima pavadinti ir konkurencine kova – dalyvauja konkursuose su itin mažomis kainomis, o kai pasirašo sutartį, ima pinigų, kiek nori. Bet koks autovežis, nuvažiuodamas 100 km, suvalgo apie 20 litrų kuro, tad nuvažiuoti vieną kilometrą autovežiui kainuoja vieną litą. Vos daugiau kaip litą siekianti kaina už vieną kilometrą atrodo nelogiška.

REKLAMA

Keista, kai policija tokias kainas pripažįsta kaip pagrįstas, – teigia Respublikinės techninės pagalbos asociacijos prezidentas Saulius Kundrotas. – Jeigu įmonės pažeidžia konkurso sąlygas, sutartis turėtų būti naikintina. Nemanau, kad yra teisinga ir teisėta rinktis pinigus už kažką, kas nenumatyta pasirašytose sutartyse. Jeigu taip būtų galima daryti, tai elementariai net troso prikabinimą būtų galima apmokestinti 500 litų įkainiu.“

REKLAMA

Lipa ant to paties grėblio?

Policijos konkurso laimėtoja jau buvo turėjusi nemalonumų dėl sutarties vykdymo. Prieš pusmetį LR Muitinės departamento atstovai viešai skelbė, kad po to, kai su šia bendrove buvo pasirašyta sutartis, ji pakeitė muitinės sulaikytų transporto priemonių saugojimo aikšteles, kurios buvo pasiūlytos muitinės transporto priemonių transportavimo ir saugojimo paslaugų konkurso metu.“Bendrovė, keisdama pasirašytos sutarties sąlygas, pažeidė viešųjų pirkimų principus. Viešųjų pirkimų įstatymas numato, kad negali būti keičiamos esminės sutarties sąlygos – sutarties objektas ir kaina. Transporto priemonių saugojimo vietų pakeitimas yra esminės sutarties sąlygos pakeitimas“, – oficialiai išplatintame pranešime teigė muitininkai. Taip Muitinės departamentas nutraukė sutartį su šia bendrove dėl netinkamo sutarties vykdymo.

„Palyginkime dvi institucijas: muitinė sutartį sugebėjo nutraukti, įžiūrėjusi pažeidimus, o policija pažeidimų kažkodėl nemato. Tai kelia minčių“, – mano S. Kundrotas. Policijos atsainumas į tai, kokiais metodais pelnosi automobilius nutempianti įmonė, žmonėms perša nuomonę, kad iš mašinų nutempimo gali naudos turėti ne tik privati įmonė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų