Kratose įmonės biuruose Lavalyje, Vakarų Prancūzijoje, taip pat jos gamykloje netoliese esančiame Krano mieste, kuri laikoma užteršto pieno šaltiniu, dalyvauja dešimtys policijos pareigūnų.
„Lactalis“, viena didžiausių pasaulyje pieno produktų gamintojų, atšaukė pieno mišinius 83 pasaulio šalyse. Tačiau dar didesnis pasipiktinimas kilo po to, kai buvo sužinota, kad įmonė salmonelių savo Krano gamykloje aptiko per rugpjūtį ir lapkritį atliktas patikras, tačiau nepranešė apie tai atitinkamoms tarnyboms.
Įmonė aiškino, kad apie aptiktas salmoneles nepranešė, nes pagal įstatymus neprivalo to daryti, kadangi savo produktuose salmonelių nenustatė.
Apie užteršimą visuomenei buvo pranešta tik gruodį.
Prancūzijoje nustatyti mažiausiai 37 atvejai, kai pieno mišinių valgę kūdikiai susirgo salmonelioze, dar vienas atvejis nustatytas Ispanijoje, kitas tiriamas Graikijoje.
Informuotų šaltinių duomenimis, kratose dalyvauja teismo pareigūnai ir 70 policininkų.
O kratoje įmonės būstinėje, be policijos pareigūnų, dalyvauja visuomenės sveikatos agentūros OCLAESP ir vartotojų apsaugos agentūros DGCCRF tyrėjai.
„Lactalis“ iš prekybos išėmė 12 mln. dėžučių „Picot“, „Milumel“ ir „Celia“ bei kitų prekių ženklų pieno mišinių.
Preliminarus tyrimas dėl įtariamo sukčiavimo ir pavojaus visuomenės sveikatai buvo pradėtas gruodžio 2 dieną.
„Lactalis“ vadovas Emmanuelis Besnier savaitgalį pasiūlė nukentėjusioms šeimoms išmokėti kompensacijas.
Tačiau su vyriausybės atstovais pirmadienį susitikusių nukentėjusiųjų šeimų asociacija atmetė šį pasiūlymą ir apkaltino „Lactalis“ bandymu „nupirkti jų tylėjimą“.
Iš Prancūzijoje susirgusių kūdikių aštuoniolika pateko į ligoninę. Pasak visuomenės sveikatos agentūros, visi jie sveiksta.
Tuo tarpu šimtai šeimų jau pareiškė įmonei ieškinius.
E. Besnier sekmadienį paneigė, kad „Lactalis“ melavo apie datas ir pieno mišinių, kuriuose gali būti salmoneliozės užkrato, kiekius.
„Niekada neketinome nieko nuslėpti“, – pareiškė jis laikraščiui „Journal du Dimanche“, kuriam davė pirmąjį per beveik 20 vadovavimo šeimos valdomai įmonei metų interviu.
Tačiau vyriausybės atstovas spaudai Benjaminas Griveaux sekmadienį pareiškė, kad įmonės paaiškinimai yra nepakankami.
„Kai rinkoje atsiduria pienas, dėl kurio vaikams aiškiai kyla sudėtingų sveikatos problemų, tai reiškia, kad kažkuriame etape būta aplaidumo“, – pažymėjo jis.