Pateikiame paprastus ir daug laiko nereikalaujančius kasdienius įpročius, padėsiančius pasirūpinti savo fizine sveikata ir įprasti daugiau dėmesio skirti fiziniam aktyvumui.
1. Vaikščiokite. Pagalvokite, kiek daug sugaištate laiko automobilių stovėjimo aikštelėje ieškodami arčiausios vietos prie vaiko mokyklos, darželio ar savo darbo įėjimo. Siūlome kitą kartą palikti automobilį kiek toliau, išlipti tolimesnėje autobuso stotelėje arba išvis atsisakyti transporto ir keliauti pėsčiomis. Tokie įpročiai leis pasirūpinti ne tik sveikata, tačiau ir atsikratyti įtampos, dieną pradėti žvaliai, o ir vaikams pasivaikščiojimas iki darželio ar mokyklos bus gera mankšta.
2. Mankštinkitės rytais. Dažnai klaidingai manoma, kad rytinei mankštai reikia skirti daug laiko ir keltis kur kas anksčiau, tačiau pradžioje žadintuvą galite nusistatyti vos 10-15 min. anksčiau. Atsikėlę šį laiką išnaudokite daug energijos nereikalaujančiai fizinei veiklai, kaip joga, tempimo pratimai ar paprasčiausias pasivaikščiojimas. Be to, gali būti, kad ilgainiui vaikai pradės imti pavyzdį iš tėvų ir taip pat savo dieną užsinorės pradėti rytine mankšta.
3. Tiesiog šokite. Tai gali būti linksmas užsiėmimas su vaikais tiek ryte visiems besiruošiant pradėti dienai, tiek vakare, norint atsikratyti dienos nuovargio. Tam tereikia mėgstamos muzikos ir šiek tiek erdvės. Tegul kiekvienas šeimos narys atsipalaiduoja ir pajunta, kaip linksma visiems kartu linksmintis.
4. Pamirškite pasiteisinimus. Stresas, įtampa, bloga nuotaika nėra pasiteisinimas atsisakyti pasivaikščiojimo, treniruotės, aktyvių žaidimų su vaikais ar kitos fizinės veiklos. Atvirkščiai – tokie užsiėmimai gali padėti suvaldyti stresą, įtampą, pagerinti nuotaiką ir suteikti naujų jėgų bei motyvacijos. Prisiminkite, kad vaikai ima pavyzdį iš tėvų, todėl jei dėl blogos nuotaikos atsisakysite su jais žaisti, jie taip pat įpras naudoti tokį pasiteisinimo būdą mokantis ar vykdant kitas savo pareigas.
5. Skatinkite vaikus prisidėti prie namų ruošos darbų. Lapų griebimas, kiemo nušlavimas, šiukšlių išnešimas, indaplovės iškraustymas, skalbinių išdžiaustymas, kilimų išsiurbimas ir visi kiti darbai taip pat skatina neužsisėdėti vienoje vietoje, judėti ir palaikyti fizinį aktyvumą. Be to, tai skatins vaikus ne tik neužsisėdėti, bet ir ugdyti pareigingumo bei atsakomybės jausmą.
6. Įsirenkite namuose treniruoklių salę. Tikriausiai pagalvojote, kad susikurti tokią erdvę reikia daug finansų, tačiau išsiversti galima be brangios įrangos, o tik su kilimėliu, svareliais, mankštai skirtomis gumomis, kūrybiškumu ir šiek tiek valios. Pamatysite, kai šalia savęs namuose turėsite sportui skirtą inventorių, noras sportuoti atsiras kur kas dažniau, o ir mažieji matydami sportuojančius tėvelius panorės prisijungti.