„Šiuo metu Lietuvos pašto finansinių paslaugų tinkle „PayPost“ galima pasirašyti II pakopos „Finastos“ pensijų kaupimo sutartis. Pastebime, kad tokia galimybė itin aktuali mažesnių miestų gyventojams. Tokiuose miestuose kaip Šiauliai, Panevėžys ir Mažeikiai pasirašoma daugiausia pensijų kaupimo sutarčių“, – teigė Lietuvos pašto Finansinių paslaugų departamento vadovė Neringa Knyvienė.
Pasak N. Knyvienės, tokiai statistikai įtakos tikriausiai turi tai, jog mažesniuose miestuose „PayPost“ skyriai yra vienintelė vieta, kur galima pasirašyti „Finastos“ pensijų kaupimo sutartis. „Vertiname partnerių suteiktą galimybę būti arčiau klientų. Pensijų fondų platinimas regionuose veikiančiuose „PayPost“ skyriuose pasiteina – kiekvieną mėnesį stebime sutarčių augimą. O sprendimo priėmimo terminui artėjant prie pabaigos tikimės dar didesnio gyventojų aktyvumo“, – sako Tomas Krakauskas, UAB „Finasta Asset Management“ generalinio direktoriaus pavaduotojas.
„PayPost“ skyriuose pensijų kaupimo sutartis su bendrove „Finasta Asset Management“ gali pasirašyti tiek nauji, pensijai niekada iki šiol nekaupę gyventojai, tiek iš kitų bendrovių į „Finastą“ norintys pereiti klientai. Jau kaupiantys pensiją „Finastoje“ ir apsisprendę nuo 2014 m. pradžios kaupiamą pensiją papildyti savanoriška įmoka „PayPost“ skyriuose taip pat galės pasirašyti sutikimą dėl tokių įmokų mokėjimo. Lietuvos pašto finansinių paslaugų „PayPost“ skyriuose dirbantys klientų aptarnavimo specialistai yra išklausę specialius mokymus apie papildomą kaupimą pensijai, todėl suteiks visą reikalingą informaciją ir atsakys į gyventojų klausimus.
Visi gyventojai, kurie iki 2013 metų buvo pasirašę II pakopos pensijos kaupimo sutartis iki lapkričio 30 dienos turi apsispręsti, kaip kaups pensiją ateityje. Naujoji pensijų sistemos reforma siūlo pasirinkti maksimalų kaupimą pensijai. Tokiu atveju nuo kitų metų papildomai nuo gyventojų gaunamų pajamų pensijai būtų atskaičiuojamas 1 proc., nuo 2016 – 2 proc. Už tokį pasirinkimą valstybė papildomai skirs 1 proc., o nuo 2016 metų – 2 proc. nuo vidutinio gyventojų darbo užmokesčio.
Gyventojai taip pat gali tęsti kaupimą, kaip ir kaupę iki šiol arba stabdyti socialinio draudimo įmokų pervedimą į pensijų fondus ir nuo kitų metų likti vien tik „Sodroje“.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.