Jaučius auginantis jaunasis ūkininkas papasakojo, kaip būdamas tikru žemaičiu atsidūrė Rytų Aukštaitijoje ir kas jį motyvuoja nemesti sudėtingo ir ne visiems priimtino amato.
„Pats asmeniškai ūkininkauju jau keturi metai. Pirmą kartą atvykau į šituos kraštus lygiai prieš penkis metus. Atsidūriau čia gavęs netikėtą pasiūlymą, kai grįžau vieną kartą iš užsienio, kur dirbau. Atvykau čia porai mėnesių padėti įsikurti savo patėviui ūkį, renovuoti fermas. Taip du mėnesiai tapo puse metų“, – pirmuosius ūkininkavimo mėnesius prisiminė jaunas vyras.
Po kurio laiko Viktoras jau turėjo savo nuosavą jaučių bandą ir pradėjo plėtoti mėsinę galvininkystę.
„Mano patėvis pradėjo nuo 160 mamų, nepraėjus metams aš įsigijau bandą ir šiuo metu jau turime tarp 400-500 galvų. Mes nesame veislininkystės ūkis, mes auginame gyvulius mėsai. Visų pirma buvo angusų bumas, turime ir obrakų. Obrakai ir angusai labai gražiai tvarko pievas“, – savo ir patėvio ūkio valdas televizijos žiūrovams aprodė V. Ežerskis.
Anot ūkininko, mėsos skonį lemia gyvulio maisto racionas, patiriamas stresas, kaip jis augo, kaip maitinosi žiemą. Vėliau paskerstų jaučių mėsą ūkininkas brandina. „Mes darome sausą brandinimą. Kažkur nuo 27 dienų pradedame gyvulį pjaustyti ir atiduoti ant stalo“, – teigė jis.
Visą reportažą žiūrėkite: