• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Panevėžio žydams kraustytis į gatvę neteks. Savivaldybės tarybos kolegija apsisprendė žydų bendruomenei leisti dar bent penkerius metus pasilikti Jaunimo mokyklos patalpose.

REKLAMA
REKLAMA

Savivaldybė ketino žydus iškraustyti, nes šių patalpų reikia sporto salės ir geros bibliotekos neturinčiai Jaunimo mokyklai. Tačiau valdininkų užmačios vos nesibaigė tarptautiniu skandalu. Žydai nesutiko kraustytis į jiems pasiūlytas patalpas Kniaudiškių ir Vasario 16-osios gatvėse motyvuodami, kad šios istoriškai nesusijusios su jų tauta. O Jaunimo mokykloje, kurioje jau penkerius metus glaudžiasi bendruomenė, prieš Antrąjį pasaulinį karą veikė žydų mergaičių religinė gimnazija – „Javne“.

REKLAMA

Panevėžio žydų bendruomenės pirmininkas Genadijus Kofmanas buvo perspėjęs, kad iš mokyklos iškeldinusi kitataučius Panevėžio savivaldybė sulauks neigiamos pasaulio žydų reakcijos.

Kad dėl tokio valdininkų sprendimo gali nukentėti Panevėžio įvaizdis, teigė ir Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkas Simonas Alperavičius.

Panevėžio vicemerės Gemos Umbrasienės nuomone, iškeldinus žydų bendruomenę būtų pažeista istorinė teisybė.

REKLAMA
REKLAMA

„Jaunimo mokyklos pastatas daug metų priklausė žydams. Dabar jie prašo tik patalpų joje. Su šiuo statiniu žydus sieja tvirti ryšiai, o mokyklai tos patalpos nėra taip labai būtinos. Dabar sunku atskirti, kiek dėl šio reikalo buvo užsispyrimo, o kiek – būtinybės“, – teigė G.Umbrasienė.

Jaunimo mokyklos direktorė Augenija Keršienė pripažįsta, kad įstaiga vis dėlto su žydų bendruomene gali sutilpti po vienu stogu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nors Švietimo aprūpinimo centras mokyklai yra pažadėjęs, kad šiemet ją turėtų pasiekti apie 500 tūkst. litų vertės parama – baldai, kompiuteriai, įvairios mokymo priemonės, A.Keršienė tikisi surasti, kur tai sutalpinti.

„Nežinome, kiek rugsėjį sulauksime mokinių. Jei sumažės, kaip ir visose mokyklose, gal liks laisvų kabinetų. Reikėtų bent poros. Dabar biblioteka įsikūrusi labai mažose patalpose, dalis knygų – kabinetuose, vadovėliai mokytojų kambaryje sukrauti. Jei būtų mums atidavę žydų bendruomenės patalpas, jose būtume įrengę biblioteką su kompiuteriais, dabar apie tai nebesvajojame“, – pripažino A.Keršienė.



Inga KONTRIMAVIČIŪTĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų