• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Panevėžio politikos padangėje – partijų skyrių tuštėjimo metas: konservatoriai išeina patys – nusivylę vadais, o socdemai savo gretas bando retinti svetimomis rankomis.

REKLAMA
REKLAMA

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Panevėžio skyrių paliko jo įkūrėjas bei vienas Panevėžio sąjūdžio lyderių Arnoldas Simėnas. Buvęs konservatorius sako, jog tokį pat žingsnį žengė ir dar keli jo kolegos.

REKLAMA

Miesto socialdemokratai skyriaus gretas bando perrikiuoti kitaip. Jie panoro atsikratyti buvusiu partijos skyriaus pirmininku bei eksmeru Povilu Vadopolu. Tam jie į pagalbą buvo pasitelkę Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) Etikos ir procedūrų komisiją. Tiesa, kol kas etikos sargai P. Vadopolo iš partijos gretų nepašalino.

REKLAMA
REKLAMA

Dirba vienam žmogui?

Vienas iš Panevėžio Sąjūdžio lyderių bei konservatorių partijos Panevėžio skyriaus kūrėjų, apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos Juozo Urbšio visuomeninės minties ir kultūros centro vadovas A. Simėnas iš partijos pasitraukė savo noru po beveik devyniolikos narystės metų. Ekskonservatorius pareiškimą trauktis iš partijos gretų savo vadams įteikė vasario 3 dieną. Buvęs ilgametis TS-LKD partijos narys A. Simėnas tokio drastiško žingsnio motyvų neslepia ir sako, jog viena iš priežasčių – nusivylimas partijos lyderiu Panevėžyje Vitu Matuzu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Beje, – pabrėžė A. Simėnas „Panevėžio balsui“, – ne aš vienas priėmiau tokį sprendimą – trauktis iš partijos. Žinau, kad tokį pat žingsnį padaryti nusprendė dar trys konservatoriai.“

Deja, nusprendusių išstoti iš TS-LKD partijos asmenų pavardžių ir priežasčių, kodėl jie pasekė kolegos pavyzdžiu, A. Simėnas prisipažino negalįs pasakyti.

REKLAMA

„Manau, kad tos priežastys panašios kaip ir mano, – spėjo. – Skyriuje aiškiai dominuoja vienas žmogus – V. Matuzas, o kiti partiečiai dirba jo naudai. Be to, negalima paneigti partiečių išnaudojimo atvejų.“

Anot A. Simėno, tą puikiai atspindi visiems gerai žinomo panevėžiečio triatlonininko Vidmanto Urbono atvejis. „Kai jis buvo ant bangos, prie jo lipo visi: fotografavosi ir naudojosi jo šlove, – sako jis. – Manau, kad V. Urbonas iš politinės veiklos pasitraukė neapsikentęs išnaudojimo.“

REKLAMA

Paskutiniu lašu tapo melas

„Nenorėčiau, kad būtų manoma, jog iš partijos pasitraukiau dėl asmeninių ambicijų, o pagrindinė priežastis – V. Matuzas, – vis dėlto skuba paaiškinti A. Simėnas. – Nėra visai taip. Susidėjo kelios priežastys. Bene pagrindinė, kad TS-LKD Panevėžio skyriui nereikia pasiaukojamai dirbančių miestui bei turinčių savo nuomonę asmenybių.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot buvusio ilgamečio konservatoriaus, kantrybė trūko tuomet, kai visi trys tai pačiai partijai priklausantys panevėžiečiai Seimo nariai – V. Matuzas, Julius Dautartas bei Petras Luomanas, – jo žodžiais tariant, apsimelavo.

„Tai įvyko svarstant šalies 2012 metų biudžetą. Trys panevėžiečiai seimūnai nurodė, kad pinigų prašo ne Panevėžio miestui, bet objektams, esantiems kituose šalies rajonuose, tvarkyti. Niekaip nesuprantu, kodėl jie neprašė lėšų Vaikų ir jaunimo literatūros centrui Aukštaičių gatvėje rekonstruoti, nors apverktinoje būklėje esančiai bibliotekai remontas būtinai reikalingas. Juk šis centras aptarnauja daugiau nei pusseptinto tūkstančio šeimų, bet jau 40 metų nebuvo remontuotas. O ir prašymas, jog reikia pinigų minėtai bibliotekai remontuoti, seimūnams buvo išsiųstas“, – apgailestavo A. Simėnas, kad kolegoms Seime nerūpi miestas, kurio rinkėjai juos išrinko į parlamentą.

REKLAMA

Pasirinko tautininkus

Pasitraukęs iš TS-LKD gretų A. Simėnas teigė partiją paliekąs dar ir dėl skyriuje tvyrančios aplinkos.

„Ten nėra tvarkos, – tikina jis. – Tai akivaizdžiai matosi pabuvus partijos miesto skyriaus tarybos posėdžiuose. Tikras Haid Parkas, o ne tarybos posėdis. O kai posėdyje dalyvauja Seimo nariai, tai akivaizdžiai matyti, kad dirbama vien tik jiems. Be to, niekaip nesuprantu, kam skyriaus pirmininkui reikalinga tiek pavaduotojų. Jų yra net dešimt. Ką jie visi veikia – nežinau ir nesuprantu.“

REKLAMA

Paprašytas paaiškinti, ar pasitraukęs iš TS-LKD partijos trauksis visiškai ir iš politikos, A. Simėnas teigė jau žinąs, su kokia partija jam pakeliui.

„Man imponuoja tautininkai“, – prisipažino buvęs konservatorius. Pasak jo, ši politinė jėga – ne naujokė. „Tautininkus buvo, galima drąsiai taip sakyti, prariję konservatoriai, tačiau pernai gruodį partija buvo atkurta, o vasario 14 dieną ji jau buvo įregistruota. Panevėžyje šiai partijai priklauso apie 300 narių. Manau, kad ateityje ji bus stipri, ji turi visas galimybes tapti stipria politine jėga.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Bailys, kuris elgiasi nepadoriai

TS-LKD Panevėžio skyriaus pirmininkas Seimo narys V. Matuzas savo ruožtu irgi neslepia, kad jį stebina partijos išsižadėjusio A. Simėno elgesys. „Kažkodėl apie tokį žingsnį sužinau ne iš jo paties, bet aplinkiniais keliais, – piktinosi miesto dešiniųjų vadas. – Jei A. Simėnas būtų padorus žmogus, pirmiausia apie savo sprendimą būtų pasakęs man, skyriaus pirmininkui. Todėl dabar galima daryti išvadą, kad jis yra bailys. Taip elgtis nepadoru ir nesąžininga. Mano galva, jeigu jau esi tvirtai nusprendęs palikti partiją, tai apie tai pirmiausia turi praneši partijos kolegoms.“

REKLAMA

Savaime suprantama, V. Matuzas nesutinka ir su A. Simėno teiginiais, esą TS-LKD Panevėžio skyriaus nariai dirba vien tik jam, kad čia veši autoritarinis valdymas ir per menkas demokratijos lygis.

„Kiekvienas turi teisę rinktis ir išsakyti savo nuomonę, – mano buvęs Panevėžio meras. – Jeigu A. Simėnas nusprendė išstoti iš partijos, jo valia. Pas mus demokratija ir pasirinkimo laisvė. Su teiginiais, esą skyriuje dirbama vienam žmogui, o kiti paklusnūs vykdytojai, nesutinku. Tai jo nuomonė ir versija – juk reikia pateisinti žingsnį išstoti iš partijos.“

REKLAMA

„Nesu vienvaldis partijos skyriaus vadovas, – įsitikinęs V. Matuzas. – Esu veiksmo žmogus ir mėgstu dirbančius, o ne plepančius žmones. Man atrodo, kad A. Simėnas yra iš tų, kurie daugiau mėgsta kalbėti, o ne darbais pasigirti“, – kalbėjo V. Matuzas.

Iš partijos nepašalino

Šiek tiek kitaip atsitiko su dar vienu buvusiu Panevėžio meru, miesto socialdemokratų partijos senbuviu P. Vadopolu: praeityje ilgus metus jiems vadovavusį politiką partijos bičiuliai dabar užsimojo iš savo gretų pašalinti. Tą padaryti jie nusprendė pasitelkę į pagalbą Lietuvos socialdemokratų partijos Etikos ir procedūrų komisiją. Tokios griežtos bausmės P. Vadopolas susilaukė sukritikavęs socdemų miesto skyriaus sprendimą sudaryti politinę daugumą miesto Taryboje kartu su konservatoriais.

REKLAMA
REKLAMA

Buvęs socdemų lyderis sausio 26 dienos Tarybos posėdyje garsiai pareiškė, kad bus tas vienintelis iš penkių Taryboje dirbančių socialdemokratų, neisiantis išvien su konservatoriais.

P. Vadopolas paskelbė, kad nedalyvaus daugumos veikloje, ir atsiribojo nuo socdemų frakcijos Taryboje, kurios kiti nariai išreiškė norą eiti išvien su konservatoriais ir tvarkiečiais.

Tačiau pašalinti iš socdemų partijos P. Vadopolo nepavyko, nors šeštadienį, vasario 18 dieną, sostinėje vykusiame LSDP tarybos posėdyje klausimas į darbotvarkę ir buvo įrašytas. Socialdemokratų partijos pirmininkas Algirdas Butkevičius „Panevėžio balsui“ patvirtino, jog partijos tarybos posėdyje buvo užsiminta apie P. Vadopolą.

„Partijos Etikos ir procedūrų komisija nusprendė P. Vadopolo šalinimo iš partijos klausimą grąžinti svarstyti Panevėžio miesto skyriui. Jeigu skyriaus taryba nuspręs, kad tą klausimą turi nagrinėti šalies partijos etikos sargai, turės pateikti argumentuotą siūlymą, kodėl taip reikia daryti. Po dviejų savaičių Panevėžyje vyks miesto skyriaus posėdis. Jame dalyvaus ir LSDP etikos ir procedūrų komisijos nariai. Tuomet ir paaiškės, koks sprendimas bus priimtas dėl P. Vadopolo“, – sakė LSDP pirmininkas A. Butkevičius ir pareiškė nemanąs, jog senbuvis P. Vadopolas bus pašalintas iš partijos.

Raimonda MIKUČIONYTĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų