• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Praėjus beveik metams, kai miestui vadovauja politinė dauguma su Vitalijumi Satkevičiumi priekyje, prabilta apie valdžios pokyčius.

REKLAMA
REKLAMA

Po pastarųjų Seimo rinkimų Panevėžio vadinti konservatorių citadele tikrai jau nebegalima – į parlamentą panevėžiečiai neišrinko nė vieno Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos atstovo.

REKLAMA

Todėl nieko keisto, kad Savivaldybės kuluaruose prabilta apie galimus valdžios pasikeitimus. Valdžios pokyčiams mieste, kaip sakė socialdemokratas ir po 2011 metų savivaldos rinkimų 8 mėnesius miestui vadovavęs Povilas Vadopolas, įtakos turi silpna Savivaldybės administracijos vadovė, partijos „Tvarka ir teisingumas“ narė Kristina Vareikienė.

REKLAMA
REKLAMA

Tradicija: vadovauti metus?

Jeigu tie pokyčiai įvyks ir bus pareikštas nepasitikėjimas dabartinei valdžiai, tuomet krikdemas Vitalijus Satkevičius miestui tebus vadovavęs metus. Miesto meru jis tapo pernai gruodžio 5-ąją, kai tuomet miestui vadovavusiam socialdemokratui P. Vadopolui buvo pareikšta interpeliacija. Ją konservatoriai užregistravo 2011 metų lapkričio 27 dieną. Priminsime, kad už P. Vadopolo atstatydinimą balsavo 20 miesto Tarybos narių, o nuo balsavimo tuomet nusišalino socialdemokratai, Darbo partijos ir Liberalų sąjūdžio atstovai. Interpeliaciją registravę konservatoriai buvo nepatenkinti „neigiamomis tendencijomis, kurios stabdo Panevėžio kaip metropolio ateities perspektyvas“, o pats P. Vadopolas buvo kaltinamas prastu miesto valdymu, jo vadovaujama valdančioji dauguma esą dirbo chaotiškai, yra nevieninga ir nesutaria tarpusavyje, o tai trukdo spręsti miestui svarbius klausimus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Po valdžios perversmo buvo suformuota valdančioji politinė dauguma iš konservatorių, socialdemokratų ir partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovų. Ši politinė dauguma Panevėžį valdo iki šiol, bet jau nuo pat pradžių, kai meru buvo paskirtas V. Satkevičius, netyla kalbos, kad jo pasirinkta komanda prastai valdo miestą. Ypač daug kritikos sulaukia Savivaldybės administracijos direktorė K. Vareikienė, kurią jau penkis kartus iš posto bandė nuversti Tarybos opozicionieriai.

REKLAMA

Trūko kantrybė

Po lapkričio 8 dienos miesto Tarybos posėdžio pakalbinti liberalsajūdininkas Gintaras Šileikis ir nepartinis Mantas Leliukas neslėpė, kad neteko kantrybės ir nusprendė padaryti galą netvarkai miesto Savivaldybės valdyme. „Pažiūrėkit, kaip vyksta miesto Tarybos posėdžiai, – stebėjosi G. Šileikis. – Meras Vitalijus Satkevičius nevaldo situacijos, o dėl Kristinos Vareikienės viskas aišku. Jai reikės rimtai pareikšti nepasitikėjimą. Surinkti parašus, surašyti visus jos padarytus konkrečius „nuopelnus“ miestui. Užteks jai darkyti miestą. Parengsime visus dokumentus ir, manau, dar lapkričio mėnesį bus pareikštas nepasitikėjimas.“

REKLAMA

Panašiai situaciją apibūdino ir Tarybos narys M. Leliukas. Tiesa, jis paaiškino, kodėl nepasitikėjimas K. Vareikiene nebuvo pareikštas lapkričio 8 dienos Tarybos posėdyje. „Buvo jos gimtadienis, todėl tokios „dovanos“ neteikėme. Be to, šįsyk nepasitikėjimo procesui pareikšti bus pasirinktas kitoks būdas. Manau, kad realu skelbti nepasitikėjimą visai dabartinei miesto valdžiai. Dabartinė valdančioji politinė dauguma gali griūti. Tai matyti iš pastarųjų Tarybos posėdžių, kuriuose aiškiai justi, kad valdantiesiems jau nepavyksta buldozerio principu prastumti sprendimų. Valdantieji – nebevieningi“, – pareiškė M. Leliukas, tačiau pabrėžė, kad valdžios perversmas tikrai nevyks per iškilmingą neeilinį Tarybos posėdį lapkričio 19 dieną, kuriame bus priimtas sprendimas suteikti Garbės piliečio vardą Vilhelmui Variakojui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gėda dėl netvarkos

Dar vis mero pavaduotojas į Seimą išrinktas Darbo partijos narys Petras Narkevičius (šiandien Vyriausioji rinkimų komisija spręs savivaldybių tarybų narių įgaliojimų nutrūkimo prieš terminą ir šių savivaldybių tarybų narių mandatų naujiems savivaldybių tarybų nariams pripažinimo – autorės pastaba) taip kalbėjo apie galimus pokyčius miesto Savivaldybėje. „Ne kartą pastebėjau, kad geras žmogus – tai ne profesija. Savivaldybės administracijai turi vadovauti ne geras žmogus, o stiprus ir profesionalus vadovas. Kristina Vareikienė – silpna vadovė. Nevyksta konkretūs darbai. Man gėda dėl tvarkos mieste. Net tokia smulkmena, kad negalime iš miesto išvežti supuvusių lapų, daug ką pasako. Tokius darbus reikia spręsti, o ne sakyti – šiems darbams atlikti nėra lėšų. Mano galva, ieškodamas išeities, visada surasi variantą atlikti užduotį“, – sakė P. Narkevičius ir leido suprasti, kad miesto politikai, jei nori pareikšti nepasitikėjimą K. Vareikiene ir kitais Savivaldybės vadovais, tam turi ruoštis: „Interpeliacija – rimtas dalykas. Tai ne vaikų žaidimai. Nesmagu žiūrėti, kai kelis kartus Tarybai teikiamas svarstyti nepasitikėjimo K. Vareikiene klausimas, o procesas nepavyksta.“

REKLAMA

Sąmoksle nedalyvauja

Nors buvęs meras socialdemokratas P. Vadopolas „Panevėžio balsui“ pareiškė sąmokslo teorijos kūrime prieš dabartinę valdžia nedalyvaujantis, bet pabrėžė, kad miestui vadovauja netinkama komanda. „Ypač silpna grandis – Savivaldybės administracijos vadovai. Administracijos direktorė Kristina Vareikienė nesusitvarko su pareigomis. Gerai prisimenu, kaip ji dirbo, kai buvau meras. Juk ne paslaptis, kad tuomet, kai buvau verčiamas iš posto, sąmokslą ji kurpė kartu su Sigitu Činga ir Vitalijumi Satkevičiumi“, – P. Vadopolas nepamiršo pridurti, kad silpna Savivaldybės administracijos direktorė nedaro garbės jos pavaduotojų socialdemokratų Janinos Gaidžiūnaitės ir Žydrūno Kvedaro darbui. „Jeigu jie sutinka, kad jiems vadovautų silpnas vadovas, nieko gero. Tuomet ir jų darbo rezultatai prastėja“, – apibendrino P. Vadopolas.

REKLAMA

Paklaustas apie galimą interpeliaciją K. Vareikienei, socialdemokratas, atsisakęs dalyvauti valdančiosios politinės daugumos darbe, nors kiti jo partijos kolegos priklauso valdančiajai daugumai, P. Vadopolas aiškino: „Savivaldybės administracijos direktorei galima pareikšti nepasitikėjimą, o ne interpeliaciją. Jau kelis kartus nepasitikėjimą jai bandyta pareikšti, bet vis nesėkmingai. Tačiau tikiu, kad išauš ta diena, kai Kristina Vareikienė bus nušalinta nuo pareigų. Silpnas vadovavimas Savivaldybės administracijai išklibina ir valdančiosios politinės daugumos pamatus.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Poreikis keisti valdžią yra

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) atstovė, iki pernai gruodžio 5 dienos buvusi mero pavaduotoja Gema Umbrasienė apie galimą valdžios kaitą kalbėjo atvirai. „Jeigu reikia keisti Savivaldybės administracijos valdymą, būtina keisti ir visą valdžią, – neslėpė politikė savo pozicijos. – Miesto valdyme nėra jokių pokyčių. Jie nevyksta. Nėra potencijos. Valdančioji politinė dauguma nepajėgi priimti svarbių sprendimo projektų miestui, todėl jie netampa sprendiniais. Kiekvienas miesto Tarybos posėdis vis blogesnis. Užsiimama smulkmėmis, todėl darbas išsiderinęs. Be to, ir patys valdančiosios politinės daugumos atstovai nesolidarūs. Priimant sprendimus jie išeina iš salės, ir sprendimai lieka nepatvirtinti. Valdančioji dauguma pradeda byrėti, bet tai nieko keisto. Jau ją kuriant sakiau, kad ji neturi perspektyvos. Sunku tikėtis darnaus darbo, kai į valdančiąją daugumą susilipdė kairieji – socialdemokratai, dešinieji – konservatoriai ir centre esanti „Tvarka ir teisingumas“. Kartoju, kai yra toks valdančiosios politinės daugumos susiskaldymas, yra poreikis keisti valdymą, o kartu ir valdžią.“

Raimonda MIKUČIONYTĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų