• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tarybos valdančioji dauguma iš Savivaldybės kontroliuojamų bendrovių stebėtojų tarybų eliminavo opozicionierius ir į jų vietą paskyrė saviškius. Priimtą sprendimą ketinama nusiųsti Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai.

REKLAMA
REKLAMA

Vakar miesto Savivaldybės taryboje tik valdančiajai daugumai – 16 politikų – balsavus, buvo priimtas sprendimas pakeisti stebėtojų tarybas Savivaldybės kontroliuojamose bendrovėse: „Panevėžio energijoje“, „Grauduvoje“, „Panevėžio specialiame autotransporte“, Panevėžio autobusų parke, „Panevėžio gatvėse“, Panevėžio butų ūkyje, „Panevėžio būste“.

REKLAMA

Į stebėtojus paskyrė savus

Iš stebėtojų išmesti buvę politikai neišrinkti į šios kadencijos Tarybą: Vidmantas Urbonas, Tomas Josas, Tomas Tarulis, Visvaldas Matkevičius, Vladas Kensgaila, Gema Jurgelevičienė, Rimantė Ratinskaitė ir Algirdas Blažys.

Nepagailėta ir dabar Taryboje dirbančių politikų, šioje kadencijoje priklausančių opozicijai.

REKLAMA
REKLAMA

Stebėtojų statusą prarado Julius Beinortas, Darius Staugaitis, Vidmantas Baltramiejūnas, Gema Umbrasienė, Marija Danutė Kažukauskienė, Maurikijus Grėbliūnas ir Vitalijus Satkevičius.

Vietoj jų stebėtojų gretas Savivaldybės kontroliuojamose įmonėse užėmė Pet-ras Narkevičius, Rimantas Sankauskas, Mantas Leliukas, Ingrida Mazaliauskienė, Alfonsas Petrauskas, Gintaras Šileikis, Galina Kuzmienė, Dalia Grigaliūnienė, Regina Eitmonė, Sigitas Činga, Laimutis Sėdžius, Rimgaudas Pranas Misiūnas ir Mindaugas Liutkus. Kai kurie politikai – R. Eitmonė, G. Kuzmienė ir R. P. Misiūnas – darbuosis net dviejų bendrovių stebėtojų tarybose, o G. Šileikis net trijų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Skaitė rekomendaciją

Prieš pradedant svarstyti stebėtojų tarybų sudarymo peripetijas, meras Povilas Vadopolas perskaitė Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) rekomendacijos ištrauką, kaip reikėtų balsuoti šituo klausimu, kad priimti sprendimui užtektų politikų kvorumo. P. Vadopolas paaiškino, kaip VTEK rekomenduoja elgtis, jeigu svarstant tam tikrus klausimus jais būna suinteresuoti ne vienas, o keli ar net dauguma Savivaldybės tarybos narių. „Tuomet neįmanoma priimti sprendimų ir taip paralyžiuojamas Savivaldybės tarybos darbas. Kad taip neatsitiktų, šis priimamas sprendimas bus neišskaidytas – stebėtojai į Savivaldybės kontroliuojamų įmonių tarybas bus skiriami vienu sprendimu. Jeigu sprendimą išskaidytume ir balsuotume už kiekvieną stebėtojų grupę atskirai, nepavyktų jo priimti, nes tai susiję su dauguma Savivaldybės tarybos narių ir jiems nusišalinus sprendimų priimti būtų neįmanoma.“

REKLAMA

Nieko blogo nepadarė

Iš stebėtojų išstumta M. D. Kažukauskienė stebėjosi, kodėl reikia keisti stebėtojų tarybų narius. „Suprantu, kad reikia keisti tuos bendrovių stebėtojų tarybų narius, kurie nebedirba Taryboje, – sakė politikė. – Tačiau kodėl reikia keisti tuos, kurie liko dirbti? Pusantrų metų dirbau stebėtoja Panevėžio autobusų parke. Mano darbu niekas nesiskundė. Buvo svarstomi miestui aktualūs klausimai ir priimami įvairūs sprendimai, aktualūs panevėžiečiams.“

REKLAMA

Jai pritarė ir Tarybos opozicijai atstovaujantis Juozas Bečelis. „Nematau motyvų, kodėl reikėtų keisti stebėtojus Savivaldybei pavaldžiose bendrovėse. Nebent reikia keisti tuos, kurie jau nebedirba Taryboje, o kitus, jeigu jų darbui neturime pretenzijų, palikti. Reikia baigti tradicijas, kad pasikeitus Taryboje valdančiajai daugumai tuojau keičiami stebėtojai bendrovių tarybose ir į jas sustatomi savi politikai. Manau, kad verta sprendimo projektą peržiūrėti ir jo svarstymą atidėti“, – siūlė J. Bečelis, bet jo balso niekas neišgirdo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ne Tarybos narę paliko

Prieš balsavimą Tarybos opozicija pareiškė, kad tokio sprendimo projekto nesvarstys, balsavime nedalyvaus, ir pasišalino iš salės.

Be to, vietoj I. Mazaliauskienės, kuri buvo siūloma į stebėtojų tarybą, pasiūlytas Kęstutis Lukoševičius. Mat I. Mazaliauskienė jau ne Tarybos narė – jos įgaliojimus Taryboje sustabdė Vyriausioji rinkimų komisija, nes vienu metu buvo ir Tarybos narė, ir vadovavo Tarybos sekretoriatui.

REKLAMA

Tačiau K. Lukoševičiui pakeisti I. Mazaliauskienės nebuvo lemta. Valdančioji dauguma – 16 – balsavo, kad ji taptų vienos bendrovės stebėtojų tarybos nare. Esą tai leidžia įstatymas, nors I. Mazaliauskienė ir nėra Tarybos narė.

REKLAMA

Pažeidė įstatymą

Pasibaigus Tarybos posėdžiui opozicionierius Viktoras Trofimovas „Panevėžio balsui“ aiškino, esą prašys Tarybos sekretoriato pateikti priimto sprendimo dokumento kopiją ir reikalaus, kad pateiktų išrašus, kaip tuo klausimu balsavo politikai. „Visa tai pateiksiu VTEK, – sakė politikas. – Manau, kad buvo pažeistas Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymas. Priimant sprendimą, kai kurie politikai – išrinkti į bendrovių stebėtojų tarybas – turėjo nusišalinti ir nebalsuoti. Tačiau jie to nepadarė ir balsavo už save, kad patektų į stebėtojų tarybą. Jie patys save į tas tarybas paskyrė. Be to, tą priimtą sprendimą buvo galima išskaidyti ir į kiekvieną bendrovę skirti stebėtojus atskiru sprendimu. Tuomet balsuojant būtų nusišalinę tik tie, kurie paskirti dirbti stebėtojais į bendroves.“

V. Trofimovas sakė, kad vertėtų pasidomėti, kodėl politikai taip veržiasi dirbti stebėtojais Savivaldybei pavaldžiose bendrovėse. „Galbūt politikams už darbą stebėtojais mokama tantjema – užmokestis nuo bendrovių gauto pelno. Reikia ir tai išsiaiškinti, ar politikams nemokamas toks užmokestis. Beje, VTEK jau pateikti duomenys, kaip stebėtojais į bendrovę „Aukštaitijos vandenys“ buvo paskirti G. Šileikis, Tada S. Labutis ir Algis Balsevičius. Jie stebėtojais buvo paskirti balandžio 21 dienos Tarybos posėdyje ir balsavo už save.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų