Nors paukštis suaugęs, jį radęs žmogus pasakoja labai nustebęs kai arčiau priėjus įspūdingas sparnuotis niekur neskrido. Apie radinį Paįstriškio kaimelio gyventojas nedelsdamas pranešė aplinkosaugininkams, jie ir patarė kreiptis į laukinių gyvūnų globos centrą.
Čia atgabentas apuokas ne tik atidžiai stebimas, bet ir slaugomas. Anot veterinarės Jūratės Paltarokės Vilimės, kad paukščiui reikalinga skubi pagalba buvo matyti iš jo elgesio.
„Jeigu žmogus pastebi kurį laiką paukštį toje pačioje vietoje ir mato, kad negali prieiti – prie sveiko paukščio neprieisi, nes nuskris. Bet jei jau gali prieiti, vadinasi, jis jau yra pakankamai išsekęs“, – teigė paukštį priglaudusi Panevėžio veterinarė.
Veterinarė džiaugiasi, kad kiek jėgas atgavęs paukštis maitinamas pirmą kartą pats mielai sulesė kelis gabalėlius šviežios vištienos.
„Prognozė tikrai gera, tik reikia sulaukti, kada pradės savarankiškai maitintis. Iki tol viską išvartydavo, mes ateidavom, būdavo į šieną viskas sukasta, vanduo išpiltas“, – paukščio progresu džiaugėsi ji.
Didysis apuokas ne tik į Lietuvos, bet ir tarptautinę raudonąją knygą įrašytas paukštis. Iki tol Paįstrio kaimo gyventojas tokių paukščių vietos miške nėra matęs, todėl nekilo ranka jo beširdiškai palikti likimo valiai.
Vos tik paukštis atgaus jėgas, šiltą prieglobstį teks palikti ir grįžti atgal į gamtą.
Reportažą žiūrėkite: