„Priešingai negu pranešė savaitgalio spauda, (povandeninis laivas) „HMS Vengeance“ ir jo įgula buvo sėkmingai patikrinti“, – gynybos ministras Michaelas Fallonas sakė įstatymų leidėjams, komentuodamas laikraščio „The Sunday Times“ straipsnį.
„Mes nekomentuojame detalių apie povandeninių laivų veiksmus, – pridūrė M.Fallonas. – Nepriklausomo Jungtinės Karalystės branduolinio arsenalo pajėgumai ir veiksmingumas nekelia jokių abejonių.“
Pagrindinė opozicinė Leiboristų partija savo ruožtu apkaltino vyriausybę „skaidrumo stygiumi“.
Škotijos nacionalinė partija, nepritarianti branduolinių ginklų turėjimui, skundėsi „piktinančia“ padėtimi, kad parlamento nariai nebuvo informuoti apie numanomą incidentą.
„The Sunday Times“ citavo vieną aukšto rango šaltinį kariniame laivyne, teigusį, kad raketa „Trident II D5“ sugedo, kai birželį buvo paleista iš vieno britų povandeninio laivo netoli Floridos krantų.
Šaltinis tvirtino, kad raketa galbūt nukrypo nuo kurso Jungtinių Valstijų link, o ne skrido į numatytą taikinį prie Afrikos vakarinių krantų.
Numanomas sutrikimas įvyko kelios savaitės prieš liepos 18-ąją, kai Bendruomenių Rūmams buvo pateiktas prašymas skirti lėšų pakeisti pasenusiems Britanijos povandeniniams laivams, apginkluotiems branduolinėmis raketomis.
Theresa May dar nebuvo ministrė pirmininkė, kai buvo įvykdytas minėtas bandymas. Ji atėjo į valdžią likus nedaug laiko iki minėto balsavimo ir ragino įstatymų leidėjus pritarti 41 mlrd. svarų (47 mlrd. eurų) vertės projektui.
Sekmadienį duodama interviu nacionaliniam transliuotojui BBC premjerė išsisuko nuo klausimų, ar ji žinojo apie raketos gedimą, kai sakė kalbą Bendruomenių Rūmams.
Vienas Dauningo gatvės atstovas pirmadienį sakė žurnalistams, kad premjerė apie tą bandymą buvo informuota.