Nors pernokusius vaisius ir daržoves jie mėgsta labiausiai, kenkėjai veisiasi ir bet kokioje drėgnoje aplinkoje, kurioje yra fermentuojančių medžiagų, pavyzdžiui, kriauklėsė, šiukšliadėžėse ir ant šluosčių. Juos taip pat traukia bet koks alkoholis ar actas.
Pasak Kentukio universiteto entomologų, suaugusios vaisinės musytės yra vos 3 mm ilgio, bet viena patelė per savo labai trumpą gyvenimo ciklą gali padėti iki 500 kiaušinių – būtent todėl jos taip greitai dauginasi. Vieną akimirką jūsų virtuvė tvarkinga ir švari, o kitą – jau apsėsta vaisinių musyčių.
Pasigaminkite acto spąstus
Į puodelio ar dubenėlio dugną įpilkite truputį acto (rekomenduojame naudoti ne baltąjį, o sidro tipo actą – raudonojo vyno, balzaminį ar obuolių sidro actą). Indo viršų aptempkite plastikine plėvele. Dar galite aplink indo kraštus užmauti guminę juostelę, kad plastikinė plėvelė nejudėtų iš vietos. Plastikinę plėvelę keliose vietose pradurkite. Musytės sulips į indą su actu ir nebegalės iš ten išlįsti.
Spąstus taip pat galima pasigaminti iš susukto popieriaus lapo, įdėjus jį į stiklainį su trupučiu sidro tipo acto. Spąstus statykite ten, kur matote daugiausiai musyčių. Jas sugavę, galite išleisti į lauką.
Pasigaminkite bananų spąstus
Tokius pačius spąstus su dubenėliu ir šiaudeliu galite pasigaminti ir iš prinokusio banano ar kito vaisiaus, ar be acto.
Pasigaminkite muilo spąstus
Nedideliame dubenėlyje ar puodelyje sumaišykite vandenį su keliais lašais indų ploviklio bei šaukštu ar dviem obuolių acto. Actas pritrauks vaisines museles, o indų ploviklis suardys skysčio paviršiaus įtemptumą, kad vabzdžiai sukristų į vandenį. Kad niekas neišsilaistytų, taip pat galite naudoti dubenėlio su šiaudeliu metodą.