Šių plėšrūnų gauja pasirodė Žuvinto paliose.
Parodė visiems
Vaizdo įrašu, kuriame užfiksuoti didieji miško plėšrūnai, savo „Facebook“ paskyroje pasidalijo Žuvinto biosferos rezervato specialistai.
Pasak jų, vilkai jau pasidabinę žieminiu kailiu. Taip pat gamtininkai pranešė, kad aukštapelkės pušyne apsilankę vilkai jautėsi saugiai.
„Dieną Žuvinto palių vilkams nesinori snausti. Bent jau šiai žieminius kailinius užsiauginusiai grupei, kuri aukštapelkės pušyne jaučiasi visai saugi“, – įraše rašė jie.
Pasirodo vis arčiau žmogaus
Apie į miškus ar net sodybas užsukančius vilkus pranešama vis dažniau, tačiau ne visada šie susidūrimai – malonūs.
Šiais metais dėl vilkų populiacijos didėjimo ir drąsėjimo vis daugiau problemų patiria ūkininkai. Anksčiau apie šią problemą naujienų portalui tv3.lt yra pasakoję gamtininkai. Didžiausia problema – avių pjovimas.
„Kažkada buvo tiesiog neįmanoma įsivaizduoti, kad vilkas galėtų ateiti į sodybą ir nors pro pravirus vartelius į kiemą. Jis tame įžvelgdavo na, kažkokią žmonių klastą. Galbūt spąstus, galbūt kitą pavojų“, – kalbėjo gamtininkas Selemonas Paltanavičius.
Maža to, be pulkų avių, pilkiai įsigudrino papjauti ir naminius šunis. Tokie atvejai taip pat vis dažnesni.
„Pjauna naminius šunis. Kas yra tikrai dažnas atvejis. Tiesiog iš būdos išsivelka. Kadangi šuo, naminis šuo yra vilkui – delikatesas“, – kalbėjo Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos direktorius Laimonas Daukša.
Vilkų populiacija reguliuojama, skiriant kvotą, kiek per metus jų galima sumedžioti. O pilkių medžioklė prasideda nuo spalio penkioliktos ir tęsiasi iki kovo trisdešimtos dienos.