• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Daugelis žino, kad Švenčionėliuose gyvenanti Simona Jusienė – tikra auksarankė. Moteris per pandemiją laisvalaikiu pradėjo nerti pliušinius žaisliukus, o dabar savo hobį yra pavertusi verslu. Simona atvira – šie žaisliukai užkariauja ne tik vaikų širdis, bet taip pat randa vietą ir suaugusiųjų namuose.

16

Daugelis žino, kad Švenčionėliuose gyvenanti Simona Jusienė – tikra auksarankė. Moteris per pandemiją laisvalaikiu pradėjo nerti pliušinius žaisliukus, o dabar savo hobį yra pavertusi verslu. Simona atvira – šie žaisliukai užkariauja ne tik vaikų širdis, bet taip pat randa vietą ir suaugusiųjų namuose.

REKLAMA

Prieš kelis metus visą pasaulį supurtęs pandemijos laikas neapėjo ir Simonos namų. Moteris pasakojo, kad tuo metu buvo užsidariusi namuose su šeima ir ieškojo, ką būtų galima nuveikti.

Kadangi moteris mėgsta panaršyti po įvairias idėjas siūlančias aplikacijas, ji pasakojo, kad „Pinterest“ programėlėje atrado įvairių dailių žaisliukų minčių.

„Visa tai mane sudomino ir nusprendžiau pabandyti sukurti žaisliuką pati“, – pirmaisiais žingsniais dalijosi moteris.

REKLAMA
REKLAMA

Kūrybinis procesas

Kartu su Simona pradėjus kalbėtis apie tai, kaip atrodo jos kūrybinis procesas, moteris papasakojo, kad aprašymų, kaip sukurti žaisliuką, šiuo metu yra gausu visur.

REKLAMA

Ji tikino, kad jų galima rasti tiek „Pinterest“, tiek „Instagram“ programėlėse, tačiau pati moteris neretai renkasi pati įsigyti aprašymą.

„Kartais užsakovas turi savų prašymų, tuomet tenka pačiai pasukti galvą, kaip išpildyti idėją“, – pasakojo Simona.

Susiradus idėją, seka kita darbo dalis. Tuomet ji pradeda nerti žaisliuką ir pačias smulkiausias jo detales, kurias vėliau apjungia tarpusavyje.

REKLAMA
REKLAMA

Paklausta, kiek laiko trunka nunerti vieną žaisliuką, Simona atsakė, jog įvairiai.

Pasak jos, vieną žaisliuką nunerti gali pakakti kelių valandų, o kitiems žaisliukams tenka skirti ir po porą dienų.

„Viskas priklauso nuo žaisliuko modelio, dydžio ir mano pačios užimtumo, nes dirbant namuose neretai atsiranda trikdžių.

Yra žaislų, kuriuos galiu nunerti per 3-4 valandas, bet yra ir tų, su kuriais prasėdžiu net ir porą dienų“, – apie darbo subtilybes pasakojo ji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Išskirtiniai užsakymai

Šiuo metu Simona daugiausiai dirba su dviejų rūšių žaislais – pliušiniais ir moherio žaisliukais.

„Pliušiniai žaisliukai yra labiau tinkami vaikams, nes jie yra minkšti ir juos drąsiai galima skalbti.

Su moherio žaisliukais yra šiek tiek kitaip. Jie skirti būti namų akcentu, dekoro detale, tad juos dažniausiai suaugusieji perka sau arba dovanoms. Tokio žaisliuko priežiūra yra sudėtingesnė“, – apie abidvi žaisliukų rūšis pasakojo Simona.

REKLAMA

Ėmus kalbėtis apie ypatingus užsakymus, Simona tikino, kad jų tikrai yra turėjusi. Pasak jos, neretai tėvai prašo nunerti vaikui panašų žaislą į tą, kurį vaikas turėjo anksčiau.

Ji tikino, kad įprastai seniau turėtieji vaikų žaislai jau nekaip atrodo, tad tėvai nori pakeisti senuosius į panašius, tačiau naujesnius žaisliukus.

Taip pat Simona papasakojo apie dar vieną ypatingą užsakymą, dėl kurio teko neprastai paplušėti:

REKLAMA

„Esu nėrusi vieną žaisliuką pagal vaiko nupieštą piešinį. Viskas buvo taip, kad tuo metu vaikas rašė Kalėdų Seneliui laišką ir nupiešė piešinį žaislo, kurį norėtų gauti.

Vaiko mama tuomet atsiuntė man tą laišką ir paprašė tokį žaisliuką nunerti“, – įdomiu užsakymu dalijosi Simona.

Hobį pavertė verslu

Paklausta apie tai, žaisliukų nėrimą mato labiau kaip verslą ar kaip hobį, Simona tvirtai atsakė, jog žaisliukų gamyba – jos pomėgis virtęs verslu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kai pradėjau juos nerti, tikrai nesitikėjau, kad taip „užsikabinsiu“. Maniau, kad neriant žaisliukus greičiau praeis laikas, tačiau nunėriau vieną, liko siūlų.

Tuomet ėmiau nerti kitą, o po jo norėjosi nerti dar ir dar, tad tik radusi laisvo laiko aš vis susirandu, ką norėčiau pagaminti“, – pasakojo moteris.

Tiesa, Simona prisipažino, kad nerti žaisliukus pavyksta ne visuomet. Kartais moteris paskirtas dienas žaisliukų nėrimui turi paaukoti kitoms veikloms.

REKLAMA

Anot jos, būna taip, kad ji būna atsidėjusi žaisliukų nėrimui dieną ar dvi, tačiau nespėja, būna pavargusi ar iškyla tam tikrų asmeninių reikalų, kuriais būtina pasirūpinti.

„Dirbant namuose tikrai pasitaiko tam tikrų trukdžių, tad ne visada pavyksta skirti tiek laiko, kiek norėčiau“, – sakė ji.

Laimingiausi klientai – vaikai

Ne paslaptis, kad dauguma Simonos neriamų žaisliukų patenka į mažųjų klientų rankas, o jie apie žaisliukus atsiliepia šiltais žodžiais.

REKLAMA

Simona pasakojo, kad kiekvienas atsiliepimas ją maloniai pradžiugina. Ji kalbėjo, kad dažniausiai tėvai pasidalija, kaip jų atžalos reagavo į žaisliukus.

„Pirkėjų vaikai labai džiaugiasi. Kiek gaunu atsiliepimų, tai dažniausiai girdžiu, kad vaikai nepaleidžia žaisliukų iš rankų.

Pati turiu dukterėčią, kuri su žaislais eina visur. Jai esu nunėrusi ir padovanojusi ne vieną žaisliuką, tačiau vienas iš jų – pats mylimiausias. Ji net skalbti jo neatiduoda“, – juokėsi Simona.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Moteris taip pat pasidalijo dar viena padovanoto žaisliuko istorija. Jį Simona nunėrė vyro kolegai gimusiai dukrytei.

„Mes padovanojome mergaitei žaisliuką ir vyro kolega su žmona sakė: „Negi jūs specialiai taip padarėte? Vieną padovanojote, kad kitus imtumėme pirkti, nes vaikas be jo miegoti neina““, – šmaikščiu nutikimu baigė pokalbį pašnekovė.

Labai nuostabūs žaislai! O katinukai ir peliukai ..taip ir norisi priglausti! O kur būtų galima nusipirkti?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų