„Tai yra Seimo pirmininko teisė teikti kandidatus į pavaduotojus ir jis (S. Skvernelis – BNS) ta teise pasinaudos tada, kai matys esant tinkamoms aplinkybėms“, – žurnalistams antradienį sakė G. Paluckas.
Taip jis kalbėjo praėjusią savaitę S. Skverneliui pasakius, kad R. Žemaitaitis gali būti teikiamas į jo pavaduotojo pareigas, jei išspręs savo teisines problemas.
Plačiau tokios kandidatūros ir ką reiškia „išspręsti teisines problemas“, G. Paluckas nekomentavo.
Dėl antisemitizmo jau teisiamo R. Žemaitaičio partijos „Nemuno aušra“ įtraukimas į koaliciją sulaukė kritikos tiek Lietuvoje, tiek užsienyje.
Konstitucinis Teismas dėl viešų pasisakymų apie žydus ir Izraelį „aušriečių“ lyderį yra pripažinęs sulaužius priesaiką ir šiurkščiai pažeidus Konstituciją. Politikas kaltinimus antisemitizmu atmeta ir sako savo įrašuose socialiniuose tinkluose kritikavęs Izraelį, o ne reiškęs neapykantą žydų tautai.
Praėjusią savaitę policija pradėjo dar vieną ikiteisminį tyrimą dėl R. Žemaitaičio kvietimo rinktis prie pirmojo nepriklausomybę atkūrusios Lietuvos vadovo Vytauto Landsbergio namų.
Antradienį Generalinė prokuratūra pranešė, kad ikiteisminio tyrimo metu taip pat aiškinsis, ar „aušriečių“ lyderis socialiniame tinkle neapšmeižė premjerės Ingridos Šimonytės.
Socialdemokratų, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ ir „Nemuno aušros“ sudaryta valdančioji koalicija sutarė, kad R. Žemaitaičio vadovaujamai politinei jėgai teks dvi Seimo pirmininko pavaduotojų pozicijos.
Per pirmąjį šios kadencijos parlamento posėdį praėjusią savaitę išrinkti šeši S. Skvernelio pavaduotojai – socialdemokratai Juozas Olekas, Rasa Budbergytė ir Orinta Leiputė, „Nemuno aušros“ atstovė Agnė Širinskienė, liberalų lyderė Viktorija Čmilytė-Nielsen ir konservatorė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, kuri dėl to atsistatydino iš švietimo ministrės pareigų.