• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Palangos reabilitacijos ligoninės darbuotojai ketvirtadienį tapo nemokamais donorais - tai pirmasis atvejis Klaipėdos regione, kai kraujo donorais tapo grupė medikų.

REKLAMA
REKLAMA

Klaipėdos kraujo centro direktorius Bronius Pliuškys uostamiesčio dienraščiui "Klaipėda" sakė, kad medikai kaip niekas kitas gerai žino, kaip žmogaus gyvybei išgelbėti yra būtini kraujo produktai. Tačiau patys medikai neskuba tapti donorais. Dažniausiai jie atsako, kad tai padaryti yra pasiruošę pačioje ligoninėje, jei pritrūktų jau paruošto donorų kraujo.

REKLAMA

Palangos reabilitacijos ligoninės medikai buvo pirmieji, kurie kraujo neatlygintinai davė organizuotai. Palangos reabilitacijos ligoninėje dirba apie 200 darbuotojų. Kraujo davė 15, daugiausiai - ne gydytojai, o viduriniojo medicinos personalo atstovai.

Nemokamos donorystės šalininkai teigia, kad atsisakius mokesčio už kraują, jis bus saugesnis. Pinigų nesitikintis žmogus nebus suinteresuotas slėpti savo ligas, kad tik uždirbtų.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvoje jau dešimtmetį už donorų kraują mokami pinigai. Šiuo metu kompensacija už 450 mililitrų kraujo yra apie 50 litų. Klaipėdos kraujo centrui per metus šioms kompensacijoms mokėti Valstybinė ligonių kasa skiria apie 600 tūkst. litų. Lietuvoje šiam tikslui per metus išleidžiama apie 4 mln. litų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Donorai, kurie kraują duoda be atlygio, sudaro nuo 1 iki 10 proc. Klaipėdoje pernai iš 12 tūkst. atvejų, 718 buvo be atlygio.

Pasak B.Pliuškio, gegužės mėnesį, Lietuvai įstojus į Europos Sąjungą, jokių ryškių pasikeitimų nebus. Pavyzdžiui, Vokietijoje iki šiol yra ir mokama, ir neatlygintina donorystė. Lietuvoje greičiausiai gali keistis kompensacijos už kraują dydis - ji gali mažėti.

Šiuo metu Vyriausybė rengia nutarimą, pagal kurį kompensacijos už kraują dydis bus susijęs nebe su vidutiniu atlyginimų dydžiu, o su minimalia alga.

BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų