„Liepa tai iš viso eini, čia tuščios gatvės. Jau bijojom, sakom tikrai bankrutuosim, nebus nieko“, - pasakoja Adolfina.
Vis dėlto rugpjūtis stengėsi už abu mėnesius ir poilsiautojų buvo.
„Pakeičia baltarusiai, pakeičia skandinavai, pakeičia europiečiai, vokiečiai, tikrai atvažiuoja į Palangą nemažai svečių ne tik galbūt poilsiauti, bet tiesiog pažinti Lietuvą, pažinti Palangą“, - sako Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos vadovas Darius Miklovas.
Nors kurorte žmonių ir mažiau, dabar čia važiuoti labiau apsimoka.
„Yra daug pigiau ir galima pasirinkti, ir vietų daugiau laisvų, ir galima likusius pinigus skirti kažkam daugiau, pramogoms kažkokioms įdomioms. Kiek esam žiūrėję viešbučiuose, būna apie 30-50 proc. kritimas kainų, kaip ir minėjau, rugpjūčio pabaigoj arba rugsėjo pradžioj“, - sako Palangos TIC l.e.p direktorė Egidija Smilingienė.
Kambarį su pusryčiais trijų žvaigždučių viešbutyje vietoj 115 eurų karštuoju metu dabar galima gauti už 65 eurus. Dar kartą kainos kris atėjus spaliui.
Rudenį Palangą renkasi ne tik taupantys, bet ir ramybės mėgėjai, pavyzdžiui, seneliai su anūkais.
„Daugiau, turbūt, važiuoja šeimos su mažais vaikais, kurie neina į mokyklą arba į darželį dar neina, taip pat nemažai važiuoja ir mokinių grupių, kurie va sugrįžo rugsėjo mėnesį į mokyklą ir dar neįsivažiuoja į tuos mokslus, bet jie daro tokias ekskursijas į Palangą“, - tikina turizmo centro vadovė.
Na, o Valstybinės mokesčių inspekcijos duomenys rodo, kad didelės krokodilo ašaros, nuolat riedančios kurorto verslininkų skruostais, ne visada būna tikros: už pusmetį mokesčių sumokėta ir pajamų gauta tiek, kiek ankstesniais metais būdavo per visus metus.