Viename skelbimų portale pavyko rasti tokį pasiūlymą: „Perku „Teleloto“ pakvietimą nuo 340 Eur. Brangiausiai perku laimingus „Teleloto“ bilietus, pakvietimus į studiją. Perku bilietą su laimėtu automobiliu.
Siūlau gerą kainą, grynus pinigus. Pinigai sumokami iš karto – sutarus kainą. Pakvietimai į studiją yra rizika, juk gali jūsų ir neišrinkti, o mes jūsų bilietą maloniai nupirksime. Važiuoju į bet kurį miestą.“
Naujienų portalas tv3.lt susisiekė su skelbimo autoriumi ir pasidomėjo, kaip sekasi toks, sutikite, neįprastas ir rizikingas būdas pralobti.
Sergejus iš Vilniaus užtikrino, kad pateiktas pasiūlymas yra bandymas sugauti laimę: „Suprantu, kad čia yra didelė rizika. Bet žiūrint loterijos laidas kilo tokia mintis. Esu pirkęs jau tris pakvietimus į studiją iš kitų žmonių.“
Ir kaip gi su laimėjimais? „Pirmas kartas buvo labai sėkmingas. Buvo išrinktas dalyvauti viename žaidime ir laimėjau kažkur 750 eurų. O už kvietimą sumokėjau, regis, tik kiek daugiau kaip 300 eurų. Deja, bet kiti du kartais nebuvo tokie sėkmingi. Nebuvau pakviestas į studiją. Grubiai paskaičiavus, tai šiuo metu esu apie 100 eurų „minuse“. Bet nesigailiu dėl to“, - užtikrino Sergejus.
Vyras tikina, kad prieš pradėdamas siūlyti žmonės parduoti kvietimus į žaidimą, pasitarė su žmona: „Tiesiog pagalvojome, kad bilietams išleidžiame apie 10 eurų per savaitgalį, kartais net 20 eurų. Tai paskaičiuoji, kad per keletą mėnesių jau ir tą pakvietimą gali įpirkti. Tai geriau nuvažiuoji į studiją, kur tikimybė išlošti yra didesnė.“
- Kodėl žmonės nusprendžia parduoti pakvietimus, o patys neišbando savo laimės?
- Žinokite, žmonėms įvairių situacijų pasitaiko. Tai planai kokie būna iš anksto. Vasarą būna atostogos suplanuotos, jiems tiesiog nepavyksta nuvykti.
- Reikia manyti, kad žmonės skambina jums ir derasi dėl kainos. Kiek įprastai prašo?
- Taip, tikrai taip. Būna, kad ir 2 tūkst. eurų paprašo. Neseniai skambino moteriškė ir sako, kad nebent už 2 tūkst. eurų pakvietimą parduotų. Dar kartą paaiškinau, kokia rizika, kad studijoje apie 30 žmonių susirenka, o pakviečia tik berods septynis.
- Tai jūsų žmona neprieštarauja dėl tokių jūsų bandymų pralobti?
- Žmona supranta, nieko nesako. Žaidžiame kartu su ja jau 15 metų. Nesigilinome, kiek pinigų išleidome bilietams. Vien kiek valgydami, rūkydami ar gerdami žmonės išleidžia. Pats nerūkau, tai geriau tą eurą bilietui išleidžiu.
- Kokiu didžiausiu laimėjimu galite pasigirti už savo pirktus bilietus?
- Nieko labai įspūdingo. Prieš du mėnesius teko laimėti užklotą. Juokingiausia, kad prieš septynerius metus taip pat laimėjome analogišką prizą. Tai čia ir būtų didžiausi prizai.
- Bet azarto vis tiek neprarandate?
- Kiekvieną savaitgalį taip galvoji, o gal pavyks. Taip ir nusiperki tuos 10 bilietų. Nieko nelaimi. Pradedi galvoti, ar verta buvo pirkti? Bet artėja savaitgalis ir vėl juos perki. Ir taip 15 metų.
Žaidimą organizuojančios bendrovės „Olifėja“ komentaras:
„Žinoma, norėtųsi, kad visi, dalyvaujantys Teleloto studijoje, būtų patys pirkę ar gavę dovanų bilietą.
Tačiau tokių dalykų, kaip bilietų pirkimas iš kito asmens, mes nekontroliuojame, o įstatymai šiuo atveju taip pat nėra pažeidžiami.
Taigi laimėtojas su savo teise į laimėjimą gali daryti, ką nori: padovanoti, parduoti ar net nepasinaudoti, t. y. iš viso neatvykti į studiją (laimėjus pakvietimą) ar neatsiimti kito laimėto prizo.“