• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pasibaigus vasaros sezonui, pajūrio verslininkai skaičiuoja pelną ir nuostolius. Nors turistų būta nemažai, verslui šis sezonas buvo prastesnis nei pernai.

Pasibaigus vasaros sezonui, pajūrio verslininkai skaičiuoja pelną ir nuostolius. Nors turistų būta nemažai, verslui šis sezonas buvo prastesnis nei pernai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Neringa rezultatais nusivylė

Nidos turizmo ir informacijos centro „Agila“ direktorė Neringa Gecevičiūtė „Balsas.lt Savaitei“ teigė, kad nors šių metų vasaros rezultatai dar nėra susumuoti, bendra tendencija nuvylė – pajūryje trūko saulės, dėl to sulaukta ir mažiau poilsiautojų.

REKLAMA

„Labai gaila, bet tiek vietos verslo atstovų, tiek mūsų turizmo centro lūkesčių sezonas nepateisino. Ne paslaptis, kad orai tikrai nedžiugino visą šią vasarą. Paskaičiavome, kad Nidoje turėjome tik 14 gero oro dienų. Per jas ir bandėme atsigriebti, nes buvo daug žmonių, pilnai užsipildė visas apgyvendinimo sektorius“, – sakė N. Gecevičiūtė. Vis dėlto šių kelių savaičių, anot jos,  neužteko – jeigu pernai vietos verslininkai dėl gerų orų galėjo dirbti 3–4 mėnesius, šiemet – vos 1,5–2 mėn.

REKLAMA
REKLAMA

„Mūsų turizmo centre lankytojų skaičius šiuo metu yra beveik 9 tūkst. mažesnis nei pernai tuo pačiu metu. Praėjusiais metais sulaukėme per 50 tūkst. lankytojų, šiemet kiek daugiau nei 40 tūkst.“, – skaičiavo „Agila“ centro vadovė.

Per visus tris mėnesius Neringos gyvenvietės sulaukė apie 60 proc. užsienio poilsiautojų, likusi dalis buvo Lietuvos turistai. Tikslių duomenų, kiek turistų šią vasarą poilsiui pasirinko Neringos kurortą, dar neturima, jie bus gauti tik vėliau, suskaičiavus Neringoje rinktą miesto taršos mokestį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Palanga sezoną vadino sudėtingu

Nors vasaros viduryje Palangoje buvo užfiksuotas rekordinis turistų skaičius, itin karštomis dienomis siekęs iki pusės milijono, vietos verslininkų teigimu, ši vasara buvo ne itin palanki.

„Sezoną galima būtų pavadinti sudėtingu, – neslėpė Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos vadovė,   Palangos viešbučio „Vanagupė“ direktorė Giedrė  Kvedaravičienė. – Vasaros orai buvo tokie permainingi ir nepastovūs, kad dalis poilsiautoju, užsisakiusių poilsį iš anksto, jį atšaukė arba trumpino apsistojimo laiką. Visi likusieji – sprendimą dėl atvažiavimo palikdavo pačiai paskutinei minutei. Dėl šios priežasties vietos verslininkams buvo itin sunku prognozuoti užimtumus ir pajamas visą vasarą“.

REKLAMA

Anot jos, didžiausią pajamų kritimą šią vasarą  Palangoje pajuto maitinimo įstaigų–kavinių ir restoranų savininkai. „Dauguma jų jautė stipriai kritusią klientų perkamąją galią. Procentinės statistikos neturiu, bet drįsčiau galvoti, kad kai kurių Basanavičiaus gatvės įstaigų pajamos galėjo kristi 20–30 proc. ar net daugiau“, – sakė G. Kvedaravičienė. Ji pridūrė, kad šalia nuostolius patyrusių verslų, buvo  ir pavienių sėkmingai veikiančių objektų.

REKLAMA

Šių metų poilsiautojai itin nedžiugino ir viešbučių savininkų. Kaip pastebėjo Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos vadovė, tai lėmė padidėję mokesčiai ir nelygios konkurencinės sąlygos su privačiu sektoriumi, siūlančiu apgyvendinimą už ženkliai mažesnes kainas.

„Ryškesnis pajamų kritimas turėtų būti matomas viešbučių sektoriuje, nes padidėjo PVM mokestis, o kainos svečiams išliko tokios pat arba krito dėl labai prasto oro bei itin didelės konkurencijos ne tik Palangoje, bet ir su Latvijos kurortais“, – dėstė G. Kvedaravičienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Krenta kainos, rengiamasi rudeniui

Nidos turizmo centro vadovės teigimu, nors kol kas Neringos miestas dar nėra ištuštėjęs, apgyvendinimo paslaugų kainos kurorte jau smarkiai kritusios. Jeigu per patį vasaros piką trijų žvaigždučių dviviečio kambario nuoma kai kuriuose Nidoje viešbučiuose siekė iki 100 eurų už naktį, dabar toks pats kambarys, anot jos, kainuoja dvigubai mažiau, apie 200 litų.

REKLAMA

„Padidėja konkurencija, mažiau turistų, todėl visi nori juos privilioti pas save“, – sakė N. Gecevičiūtė.

Anot jos, didžioji dalis Neringos verslų – sezoniniai, todėl baigiantis rugsėjui lieka tik vienetai tokių, kurie savo veiklą tęsia ir žiemą. „Turistų padidėjimas būna tik per Naujus metus ar didesnius kultūrinius renginius, tačiau, kaip jie patys teigia, tai tik šiek tiek kompensuoja  patiriamus nuostolius“.

REKLAMA

Ji taip pat pridūrė, kad anksčiau verslininkai džiaugėsi, kad gerai padirbėjus per vasarą, pavyksta užsidirbti visiems metams, tačiau šiemet situacija liūdnesnė ir tikrai ne visiems vasarą uždirbto pelno užteks pragyventi iki kitos vasaros.

Panašiai „Balsas.lt Savaitei“ kalbėjo ir Palangos viešbučių bei restoranų asociacijos vadovė: „Sezonas baigiasi. Paskutiniai savaitgaliai, kada dar matysis pavienių poilsiautojų Basanavičiaus gatvėje. Taigi ir kainos krenta iki ne sezono lygmens“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jos teigimu, rudenį ir žiemą Palangos vaizdas bus panašus kaip ir pernai –  dauguma įstaigų, ypač Basanavičiaus gatvėje, visiškai užsidarys iki ateinančio sezono, likusieji– tęs veiklą

„Šaltasis sezonas tikrai yra sudėtingas, visi stengiasi pavieniui ir bendromis iniciatyvomis sukurti patrauklių pasiūlymų ir švenčių miesto svečiams, kurios pritrauktų didesnius lankytojų srautus bent jau savaitgaliams“, – kalbėjo G. Kvedaravičienė.

Ji vylėsi, kad pajūrio verslininkų per vasarą uždirbtų pajamų jiems užteks išgyventi iki kito vasaros sezono pradžios, tačiau pridūrė, kad Palangai reikėtų sėkmingų ir augančių turizmo paslaugų objektų, kurie sugebėtų pritraukti turistų ištisus metus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų