Anglijoje išleistos knygos „Moterys nemoka parkuotis, o vyrai − rinktis“ autorius Jeffas Rollzas realybėje patikrino labiausiai paplitusius stereotipus apie moteris.
Pirmas stereotipas: Visos mergaitės mėgsta rožinę spalvą.
Žydra ir mėlyna tradiciškai laikomos „berniukiškomis“ spalvomis, o rožinė ir raudona − „mergaitiškomis“. Tačiau taip buvo nevisada: XX amžiaus pradžioje vienas populiariausių žurnalų moterims „Lady Houm Journal“ rašė, kad rožinė − stipresnė, vyriškesnė spalva, todėl labiau tinka berniukams. Tuo tarpu žydra − švelni ir moteriška, todėl geriau tiks mergaitei. Taigi rožinė ir raudona buvo laikomos vyriškais tonais iki praėjusio amžiaus 30−ųjų metų.
Beje, kai kurie mokslininkai tvirtina, kad šį spalvinį stereotipą suformavo ne tik mada ir rinkodara. 2007 metais britų antropologai iškėlė hipotezę, kad tai, kuriai spalvai teikiame pirmenybę, formavosi ilgus amžius, o pagrindinis to veiksnys buvo evoliucijos dėsniai. Senaisiais laikais moterys buvo atsakingos už vaisių ir uogų rinkimą, o raudona ir rožinė − sunokusių vaisių spalva.